Žalojantis alkoholio poveikis

Alkoholio vartojimą visi vadiname žalingu įpročiu. Žalingas – reiškia darantis žalojantį poveikį. Visiems. Tačiau žmonės įtikėjo, kad tai liečia tik alkoholikus su aiškiais išoriniais degradacijos požymiais.

Bet taip nėra: alkoholizmas yra procesas, o perėjimų iš vienos stadijos į kitą žmonės tiesiog nepastebi. Be to, žmonės linkę pateisinti tai, ką daro, todėl šį žalingą įprotį teisina tradicija ir pagražina žodžiais “kultūringas“, “saikingas“, “taurus“ ir net.. “sveika“.

Tačiau nuo gražių žodžių žalingų įpročių daromas žalojantis poveikis nesumažėja. Ir niekas nepasiekia paskutinės alkoholizmo stadijos akimirksniu – kiekvienas alkoholikas pradeda nuo pirmo stikliuko ir “kultūringų“ išgertuvių. O išoriniai alkoholiko degradacijos požymiai – žalojančių poveikių suma.

Alkoholizmas paliečia visas žmogaus gyvenimo sferas: biologinę (organizmas), socialinę (šeima, darbas, visuomenė), dvasinę (pasaulėžiūra, gyvenimo tikslas ir prasmė, savęs suvokimas), psichinę (sąmoningumas, emocinė būsena, psichologinės problemos).

Pažvelkime – kaip stipriai žmogaus organizmą žaloja alkoholis. Jau įrodyta, kad jis toksiškai paveikia visus organus, kūno sistemas ir sukelia daugybę sutrikimų, t.y., daro žalojantį poveikį visam žmogaus organizmui.

Širdies-kraujagyslių sistema. Gali išsivystyti išeminė širdies liga, anemija, tachikardija, hipertonija. Alkoholizmo fone vystosi kardiomiopatija – difuzinis širdies raumens pakenkimas, pasireiškiantis kaip širdies nepakankamumas.

Smegenys. Alkoholio poveikis primena smegenų traumas: tai grubūs smegenų pažeidimai, sukeliantys tam tikrų funkcijų nusilpimą ir palaipsninį sunykimą bei visos centrinės nervų sistemos pažeidimus. Ilgalaikis alkoholio vartojimas įtakoja ir protinę veiklą – pirmiausia nukenčia aukščiausios smegenų funkcijos, ilgiau išlieka primityvios ir refleksinės.

Kepenys. Alkoholizmas gali tapti kepenų distrofijos priežastimi. Galimi hepatitas ir cirozė. Todėl alkoholikų gydyme kepenų funkcijos atstatymas – neatsiejama gydymo dalis.

Kvėpavimo sistema. Alkoholio vartojimas gali sukelti laringitą, trachėjų, bronchų ir plaučių ligas. Vienas dažniausių kvėpavimo sistemos pakenkimo požymių – drėgnas rytinis kosulys.

Skrandis. Ilgalaikis alkoholio vartojimas sukelia motorinius ir sekrecinius skrandžio ir žarnyno funkcijų sutrikimus. Tai įtakoja funkcinį sekrecijos nepakankamumą, chronišką gastritą, skrandžio gleivinės pakenkimą ir opas.

Kasa. Įrodyta, kad didesnė pusė sergančių pankreatitu (kasos uždegimu) žmonių nuolat vartoja alkoholį. Alkoholyje yra didelė angliavandenių koncentracija, kurie alina kasos darbą papildomu krūviu.

Inkstai. Ilgalaikis alkoholio vartojimas sukelia inkstų pažeidimą – nefropatiją. Sutrinka inkstų filtracinė funkcija, todėl gali išsivystyti chroniškas inkstų nepakankamumas.

Psichika. Alkoholio vartojimas gali sukelti psichinius sutrikimus ir ligas – depresiją, psichozes, epilepsiją, haliucinozę. Nervinių susirgimų simptomai – neadekvatus elgesys, nuotaikų kaita, irzlumas, laikinas atminties praradimas, agresyvumas ir pan.

Visa tai verčia susimąstyti – ar verta taip rizikuoti ir aukoti savo gyvenimą pavojingam tikimybių žaidimui su žalojančia narkotine medžiaga?.. Kelias iki paskutinės alkoholizmo stadijos laipsniškas, todėl nepastebimas, tačiau būtent paskutinėje stadijoje įvyksta negrįžtami patologiniai vidinių organų pakitimai ir moralinė žmogaus degradacija.

Tapęs tradicija žalingas įprotis – tiesus kelias į ligas ir pražūtį. Būtent dėl šios tradicijos jauni žmonės neturi pasirinkimo, nes nemato blaivybės pavyzdžių. Todėl ir tęsia alkoholinę tradiciją kaip vienintelę – įsišaknijusią ir taip apaugintą mitais, kad dviejų paprastų tiesos žodžių: žalingas įprotis – nė nesimato..

Tačiau šiuolaikiniai mokslininkai jau įrodė: alkoholio vartojimas – žalingas įprotis. Visomis prasmėmis ir visiems. Negalime daugiau to ignoruoti. Saugokime savo sveikatą!

(Rėmiausi monografija “Sobriologija“)

2 mintys apie „Žalojantis alkoholio poveikis“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: