Griovimas ar harmonija?

Ar susimąstėte, kokiais dėsniais ir įstatymais mes vadovaujamės savo gyvenime? Yra tam tikri gamtos dėsniai, yra ir žmonių kuriami įstatymai. Už žmonių sukurtų įstatymų nesilaikymą yra baudžiama, o kaip su gamtos dėsniais..? Ir ar žinome juos?

Nuo seniausių laikų žmonės pastebėjo, kad gamtoje yra ciklai, fazės, pusiausvyra ir simbiozė: viskas sąveikauja kaip vieningas organizmas, sistema. Žmogus taip pat yra gamtos dalis, todėl yra neatsiejamas nuo jos dėsnių veikimo. Jei norime gyventi harmonijoje, turime jų laikytis – tą žmonės žinojo nuo seno.

Bet koks nuklydimas nuo gamtos dėsnių ardo pusiausvyrą ir harmoniją – tai pasireiškia įvairiomis anomalijomis, kurias šiandien visi aiškiai matome. Kadaise žmonės ne tik iškėlė ambicingą užduotį – užkariauti gamtą, bet ir visuomenės gyvenime vadovaujasi savo sugalvotais įstatymais, nepaisydami gamtos dėsnių.

Rašytojas L. Bernė taikliai pastebėjo: “Jei gamta turėtų tiek dėsnių, kiek valstybė įstatymų, pats Viešpats Dievas nepajėgtų jos valdyti“. Dauguma sugalvotų įstatymų skirti tik pelno sistemai išlaikyti: tuo tikslu gamtos resursai niokojami, gamta teršiama dėl vartotojiško požiūrio, o žemės plotai teliko vertinga preke.

Todėl kalbėti apie vienybę ir sąveiką su gamta šiandien vargu ar galime. Į kiekvieną gamtos dėsnių pažeidimą ir lygsvaros suardymą gamta atsako vis naujomis anomalijomis. Tai planetos anomalijos – gamtos stichijos, ekologinės nelaimės, epidemijos; socialinės anomalijos – žmonių skirstymas (nelygybė), skurdas, vartotojiški santykiai, chemizuotas maistas ir priemonės, komercinė medicina ir mokslas, nekūrybiškas vaikų ir jaunimo lavinimas, technokratija ir t.t..

Tų anomalijų dėl žmonių sugalvotų įstatymų tiek daug, kad daugeliui jos jau atrodo kaip normalus dalykas. Tačiau tai nėra normalu ir negali tęstis: jei norime sugrįžti į harmoniją, turime atsisakyti elgesio, kuris sukelia tas anomalijas. Ne kovoti su pasekmėmis, bet keisti savo ydingą elgesį, t.y., gyventi pagal gamtos dėsnius.

Ir tai nėra nusižeminimas, aklas pamaldumas ar sulindimas į olas. Žemė, gamta paklūsta dėsniams, kurie yra universalūs – jie veikia visoje Visatoje. Jų laikytis ir gyventi pagal juos mums yra natūralu. Todėl pirmiausia turime pasijusti didelės gyvos sistemos dalimi, bendrakūrėjais – pajusti Vienybę.

Vienybės dėsnis veikia absoliučiai pozityviai: harmonizuoja poliariškumus, supaprastina sudėtingumus, išsprendžia prieštaravimus, sujungia bendrai veiklai. Visi yra viena – tokia prigimtis, toks tikslas. Visi veikia ir kiekvieno, ir visų labui (nekenkimas).

Mūsų pasaulis materialus, tačiau materijos ištakos – pirminė informacija ir energija. Todėl visa ko pradžia yra Kūrėjo meilė ir išmintis, kurios Žemėje pasireiškia kaip dvasingumas, tyriausi jausmai, formuojantys dorovės pagrindus visose gyvenimo sferose – santykiuose tarp žmonių, jų bendroje veikloje, žmonių sąveikoje su Žeme ir rūpesčiu gamta.

Vienybės dėsnį papildo lygiavertiškumo dėsnis. Tai ne suvienodinimas – tai reiškia, kad visi esame skirtingi, bet vienodai vertingi ir reikalingi. Nėra svarbesnių ar žemesnių – yra skirtingos patirties išraiška. Kuo didesnės žmogaus galimybės, tuo didesnė atsakomybė ir nuoširdus rūpestis tais, kuriems reikia pagalbos.

Pusiausvyros dėsnis, arba apykaitos dėsnis paprastas: kiek paėmei, tiek įdėk; kiek atidavei, tiek gausi; ką atidavei, tą gausi. Tai liečia ir energijų apykaitą, ir mūsų jausmus, ir sąveiką su gamta. Turime atminti, kad gamtos dėsniuose nėra bausmių, yra tik atstatantis pusiausvyrą atsakas.

Kuriančios energijos Visatoje yra pozityvios – tai Meilė, Tiesa, Šviesa. Tam, kad pakeistume savo realybę, turime atsisakyti negatyvumo ir visų jo griaunančių apraiškų. Kuo daugiau žmonių pasikeis, plėsdami savo sąmoningumą ir skleisdami meilę, tuo greičiau jie paveiks kolektyvinę sąmonę, o per ją kartu ir materialųjį pasaulį.

Danų mąstytojas Martinus rašė: “Mums neverta klausytis daugybės pasisakymų apie žmonijos ir Žemės žūtį. Žemė iš tiesų yra juodoje krizėje, bet ši krizė dėsninga. Kūrėjo plane numatyta, kad žmonės turi patirti savo klaidingų veiksmų poveikį. Tačiau ši tamsa yra naujosios pasaulio epochos gimimo kančios, kuri jau greitai užgims, ir kurioje visi karai, skurdas ir nepriteklius bus palaipsniui šalinami, nes visos pasaulio valstybės susivienys bendriems ir bendražmogiškiems tikslams“.

5 mintys apie „Griovimas ar harmonija?“

 1. Labas. Aš pavadinčiau dabartinę krizę būtent žmonių prikurptų įstatymų krize. Pagal juos neįmanoma jau gyventi, nes jie netaikomi visiems žmonėms, o tik grupei siekiančei naudos sau. Be to, įstatymus galima kaitalioti užsimanius, o gamtos dėsniai nekintami ir veikia visų gerovei. Gaila tik, kad kenčia nuo tos grupelės įstatymų visi.

  Patinka

 2. Sveiki 🙂

  Man taip pat labai patiko posakis apie įstatymus, juk žmogus tiek išpuikęs- visgi įstatymų sukūrimui pirmąjį impulsą ko gero davė gamtos dėsniai, o ką žmogus- nukopijavęs tai ir pakeitęs juos sau naudinga linkme (trumpalaike nauda) iškreipė įstatymus ir bando būti protingesnis už pačią gamtą. Juk kiekvienam techninkos prietaisui kurti pavyzdį davė gamta, lėktuvai buvo kuriami stebint paukščius, rato kūrimui pavyzdį davė akmuo riedantis nuo kalno, šaudomiesiems ginklams pavyzdį davė ugnikalio išsiveržimai ir t.t. Visos šios minėtos blogybės eina per nereikalingos informacijos apdorojimą, įstatymų tiek daug, kad norėdamas juose susigaudyt nebespėji sekti savo natūraliaisiais poreikiais. Žiūrėdamas tv žmogus tiek atbunka jog kartais atrodo nebe žmogus, o koks žemesnysis žinduolis. Pavyzdžiui JAV žmonės tiek atbukinami žinių jog nebeskiria kokia valstybė kokiame žemyne galėtų būti. Mokyklose tiek supaprastinamos mokymo programos, kad Lietuvos mokiniai prieš juos atrodo kaip mokslininkai.
  Bet gamta nebūtų gamta ir kaip sakoma problemoje jau paslėptas jos sprendimas. Pavyzdžiui Rusija valstybė- kurioje alkoholizmo problemos ko gero giliausios- turi geriausių specialistų pasaulyje nagrinėjančių šią problemą iš pačių gelmių. JAV- valstybė, kurios elitas pasiruošęs užkariauti visą pasaulį ir paspausti žmones po jungu- turi labai paprastą, bet galingą įrankį ginant žmonių teises- nepriklausomybės deklaraciją ir Konstituciją. Visos šiaurės tautos,kurios turi prasčiausias gamtines sąlygas- gyvena geriau už šiluma besimėgaujančias atogražų ir pusiaujo tautas. Harmonija veikia visur.
  Manau jei žmonės išmestų iš gyvenimo ydingus įpročius, apsirijimą, informacijos perteklių ir karingas mintis, ko gero kiekvienas galėtų patapti tai ką dabar vadina aiškeregiu ir tai nieko nestebintų, kalnuose gyvenantys išminčiai būtų ne ką pranašesni už kiekvieną iš mūsų 🙂
  Labai įdomu buvo skaityti- atrodytų jog tai jau žinojai bet kol kas niekas to dar nepatvirtino- štai ką padaro šiuolaikinis gyvenimo būdas- atitraukia nuo žinių kurios prieinamos kiekvienam.

  Ačiū ruvi 🙂

  Patinka

 3. sveiki,
  kaip suprantu, straipsnis yra apie zmonija apskritai, o juk zmonija lyginant su Visatos amziumi yra dar tik kudikis tad atitinkamai ir elgiasi..
  idomu, tik ar zmonija spes subresti ir kas lemia ta brendima..

  Patinka

 4. Sveiki visi 🙂

  Adele, labai įdomi mintis būtent apie žmonių įstatymų krizę – pritarčiau. Tai, kad priimami vis nauji įstatymai, jie keičiami, pildomi – parodo sistemos neveiksnumą. Pakanka pažiūrėti įstatymų formuluotes – jos painios, sunkiai suprantamos. Apskritai biurokratinė kalba tampa kažkokia paukščių kalba – kaskart tuo įsitikinu, kai tenka turėti reikalų su dokumentais. Nepamenu, koks mąstytojas pasakė, kad įstatymų turi būti kuo mažiau, ir visi jie turi būti aiškūs kiekvienam žmogui – kai to nėra, tuomet ta painiava kažkam yra naudinga.

  Evaldai, taip, keisimės patys, keisis ir sistema. Tačiau valdžios rankose yra poveikio žmonėms mechanizmai, o žmonės jų dabartinėje sistemoje neturi. Todėl sistema laikosi tol, kol gali tuos mechanizmus naudoti, bet galiausiai vis vien prieina vadinamą “nesugrįžimo tašką“. O kad žmonės bunda visame pasaulyje – akivaizdu, išaugęs žmonių sąmoningumas reikalauja pokyčių iš esmės, o ne begalinių reformų. Aišku, tai džiugina, tvyro didelių pokyčių nuojauta – žmonės pavargo taip gyventi, juk labai daug žmonių pasaulyje nuolat balansuoja ant išgyvenimo ribos.

  Vytautai, pritariu tau, kad žmonės savo įstatymus “nusižiūrėjo“ iš gamtos, tačiau kaip juos iškraipė ir pritaikė – čia jau kitas klausimas. Juk visada buvo žmonės, kurie turėjo sakralines žinias ir žinojo – kaip galima paveikti ir valdyti visuomenę. Aišku, kad dabartinės sistemos pagrindinė vertybė – pinigai bet kokia kaina (išnaudojimas, pasipelnymas, apgavystės).

  Ir žmogus joje vertinamas TIK pagal pinigų kiekį: turi pinigų – valdyk, išsidirbinėk, daryk nusikaltimus, kalbėk visokias nesąmones – visi nuolankiai žavėsis ir plos, o jei tai darys “paprastas žmogus“ (jų suvokimu), tai užvažiuos visu savo įstatymų buldozeriu ir dar nubaus papildomai. Jau “rėžia“ ausį, kad politikai atvirai sako: mes norime laimėti rinkimus, mes bet kokia KAINA laimėsime. Jie nori Laimėti, o ne dirbti valstybės labui..

  Ir dar tau pritariu visu 100 dėl to, kad pakaktų išmesti iš visuomenės VISĄ nenaudingą ir žalingą veiklą – gyvenimas pasikeistų akimirksniu 🙂 .. Kiek žmonės jėgų ir laiko atiduoda visokioms nesąmonėms.. Ir, aišku, tuomet atsivertų neįtikėtini žmonių sugebėjimai ir galimybės.. Net įsivaizduoti sunku – kiek žmogus gali :).

  Uliau, kaip teigia senieji mokymai, pavyzdžiui indų Vedos, tai žmonija jau nėra kūdikis, atvirkščiai – ji priėjo labai rimtą “brandos egzaminą“. Nors, pritarsiu jums – šiek tiek užstrigome kūdikystėje 🙂 . Mano giliu įsitikinimu, viskas bus laiku ir taip, kaip turi būti.

  Aišku, jei skaitysime MIP, tai ten tik negatyvumas ir pasaulio pabaiga. O jei imsimės savarankiškų tyrinėjimų, tuomet pamatysime, kad gamtoje viskas visuomet veikia pagal tam tikrus ciklus, tikslingai ir laiku. O tam, kad vyktų masiniai pokyčiai, kurie visada prasideda nuo dvasinių pokyčių – pakanka kelių procentų žmonijos. Viskas bus gerai, viską mes suspėsime, tik nepamirškime, kiek daug priklauso nuo kiekvieno iš mūsų 🙂 .

  Ačiū jums ir jaukaus vakaro! 🙂

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s