Ką turime žinoti apie vaistus

Vaistai dabar taip plačiai reklamuojami, kad atėję pas gydytoją pacientai dažnai reikalauja išrašyti konkrečius vaistus, arba apskritai užsiima savigyda. Manau, mūsų protėviai patirtų šoką, pamatę, kad į vaistinę pradėjome eiti lyg į maisto parduotuvę, o ne tik tuomet, kai susergame. Kas tai – lengvabūdiškumas ar būtinybė?

Faktai rodo, kad vaistais pasitiki dauguma žmonių, kad yra linkę juos gerti, esant menkiausiam negalavimui. Apskaičiuota, kad ir ligoninėse žmonės per parą vidutiniškai gauna nuo 7 iki.. 35 tablečių įvairiausių vaistų. O dėl savigydos dažniausiai apsinuodijama nuskausminančiais, antidepresantais, trankvilizatoriais, šlapimą varančiais vaistais. Yra ir klaidingo ar netinkamo gydymo liga – jatrogenija.

Taigi, vaistai – dalykas rimtas, ir turime juos naudoti tik tuomet, kai to tikrai reikia mūsų sveikatai. Dauguma vaistų parduodami su receptu būtent todėl, kad nepritaikius jų konkretaus ligonio būsenai, vietoje naudos jie gali atnešti žalą. Todėl būtina suprasti – kas yra vaistai ir kuomet galime juos vartoti.

Visi vaistai, be išimčių, yra didesni-mažesni toksinai, net medicinos vadovėliuose rašoma, kad visi vaistai – potencialūs nuodai. Taip yra ir todėl, kad jie naudojami tuomet, kai organizmas serga, yra nusilpęs – dėl to jų toksiškumas sustiprėja. Be gydomojo poveikio, vaistai ardo ir kai kurias maistines medžiagas ir vitaminus, arba trikdo jų įsisavinimą – todėl pasireiškia įvairūs šalutiniai poveikiai.

Dažnai į perspėjimus apie tuos poveikius nekreipiame dėmesio, tačiau turime suprasti – jei tai užfiksuota ir užrašyta, tai yra tiesa, todėl besigydydami vietoje vienos ligos galime sukelti ir daugiau įvairių simptomų. Visi vaistai dėl savo toksiškumo sukelia organizmui stresą, kurį ligos metu galime sumažinti pilnaverte mityba bei vitaminais.

Vaistai skiriami į kelis tipus (pagal m. dr.V. Prozorovskį):

– Kompensuojantys – tai vitaminai, mineralai ir įvairios medžiagos, kurių organizmas dėl tam tikrų sutrikimų pats negamina, pvz., insulinas.

– Nukenksminantys, neutralizuojantys – antimikrobiniai, antivirusiniai, priešgrybeliniai, antiparazitiniai ir t.t..

– Reguliuojantys – tai visi vaistai, kurie reguliuoja organizmo funkcijas: nuskausminantys, karštį mažinantys, plečiantys kraujagysles, reguliuojantys kraujospūdį, širdies darbą ir pan…

Pavyzdžiui, antibiotikus galime vartoti tik tuomet, kai juos išrašo gydytojas – jis skiriamas, kai ligą sukelia bakterijos. O jei tai neinfekcinė ar virusinė liga, antibiotikai gali pakenkti. Jie geriami taip ir tiek, kaip paskiria gydytojas. Toksinis antibiotikų poveikis mažinamas skysčiais, vitaminais, vaisiais, o po išgerto kurso vartojami preparatai, atstatantys žarnyno mikroflorą.

Nepamirškime, kad ir vaistai, ir vitaminai ar mikroelementai yra laikinos priemonės, padedančios įveikti ligą ir sustiprėti. Kai vaistai atlieka savo gydomąjį poveikį, tolimesnis organizmo stiprinimas ir sveikatos palaikymas – pačio žmogaus rankose.

Turime mokytis gyventi taip, kad natūraliai palaikytume sveikatą – tai vienintelis būdas būti sveikiems. Visi vaistai – neorganinės (negyvos) medžiagos, iš kurių organizmas negali sukurti nei vienos gyvos ląstelės. Visos šios medžiagos kaupiasi druskų, akmenų, įvairių šlakų pavidalu, kurie sukelia naujus negalavimus.

Vitaminus ar maisto papildus taip pat turėtume gerti tik kursais, su pertraukomis, o visas reikalingas organizmui medžiagas gauti su maistu. Jei žmogus nuolat gauna vitaminus, fermentus, mikroelementus vaistų pavidalu, tai jo organizme gali sutrikti svarbūs natūralūs medžiagų apykaitos procesai.

Taip įvyksta todėl, kad žmogaus organizmas yra gyvas ir veikia pagal paprastą principą: viskas, kas nenaudojama ir kas neveikia – atrofuojasi kaip nereikalinga. Gyvybė ir sveikata gali būti palaikoma tik natūraliomis priemonėmis: judėjimu, sveika mityba, grynu oru, dvasine pusiausvyra.

Dažniausiai vaistus laikome nepavojingais tik todėl, kad juos išrašo gydytojas ir juos perkame vaistinėje. Kiekvienais metais pasirodo apie 1000 (!) daug žadančių naujų vaistų, o įvairiausių ligų vis daugėja. Ar kada susimąstėte – kodėl? Gal todėl, kad pernelyg pasitikime tabletėmis ir visai pamiršome apie natūralias savo organizmo galimybes?

Juk jei tabletės gydytų, visi būtume sveiki. Gal anksčiau žmonės buvo sveikesni, nes eidavo į vaistinę tik tuomet, kai susirgdavo? Ir, žinoma, nepuldavo pirkti vaistų, nes “akcija“ – du įpakavimai už vieną. Tiesiog žinojo, kad vaistas – ne maistas..

Kaip manote?

Reklama

9 mintys apie „Ką turime žinoti apie vaistus“

 1. Sveiki, pamenu prieš gerą dešimtmetį visam rajone buvo tik 1 vaistinė, dabar jų išaugo dešimteriopai, o ir eilės vis ilgėja. Tai turbūt reklamos poveikis, bei žmonių polinkis lengvabūdiškai atsikratyti kokio nemalonaus simptomo. linkiu visiems vaistų griebtis tik paskutiniu atveju, prieš tai bandant pakeisti gyvenimo būdą 🙂

  Patinka

 2. Laba diena,

  Vaistai yra pagrindinis gyvenimo variklis, kuris padeda judėti mūsų fiziniams kūnams į priekį 🙂
  Visą sveikata, išmintis, džiaugsmas, meilė yra pačiuose žmonėse. Ir jie tiesiog renkasi vaistus iš neigimo. Žmonės yra daugiau nei fiziniai kūnai. Begalinės, neribotos, kuriančios, šviesos ir meilės būtybės. Ir jei jūs vis dar manote, kad jums reikia vaistų tai jūs esat vistiek teisūs, nes jūs taip nusprendėte ir jūsų tikėjimas yra įstatymas jūsų pasaulyje. Jūs renkatės ką kurti kiekvieną akimirką, todėl rinkitės išmintingai.

  Namaste

  Patinka

 3. Nesuprantu žmonių kurie geria visokius vaistus vien todėl, kad jie reklamuojami. Dar viena problema- KIEK vaistų išrašo dėl kaip sakote menkiausio negalavimo patys gydytojai.

  Patinka

 4. Labas vakaras visiems 🙂

  Parašyti apie tai paskatino asmeninės priežastys (turėjau reikalų su medicina) ir kai kurių pažįstamų labai jau lengvas požiūris į vaistų vartojimą ir.. ligas – lyg tai būtų neatsiejama gyvenimo dalis..

  Nežinau kodėl, bet visuomet patiko medicininė informacija, nes ją paskaičius suvokiu, kad labai daug ką darome iš nežinojimo, ir todėl labai pasikliaujame tabletėmis ligos atveju. Ir, žinoma, per mažai siejame savo gyvenimo būdą, žalingus įpročius, neteisingą mitybą, vaistų vartojimą, psichinę būseną su savo sveikata. Per šiuos metus turėjau galimybę pati sau įrodyti, kiek daug priklauso sveikimas nuo pačio žmogaus pastangų. Kitaip sakant – pereiti nuo teorijos prie praktikos 🙂 .

  Nors dar anksti girtis rezultatais, bet galiu pasakyti, kad, be abejo, imtis atsakomybės už savo sveikatą kritiniu atveju yra.. baugoka. Paprasčiau vien gerti tabletes. Be to, reikia susirinkti informaciją apie sveikimą, apie sveikatos palaikymo principus, ir kad visa tai įgyvendinti – reikia dar ir valios 🙂 .

  Neneigiu medicinos ir esu nuoširdžiai dėkinga chirurgams ir visiems sutiktiems geranoriškiems, progresyviems medikams, kurie paskatino imtis atsakomybės už savo sveikatą. Rezultatai puikūs, nors darbo dar nemažai laukia. Galiu pasidžiaugti, kad apsiėjau tik minimumu būtiniausių tablečių.

  Kas įdomu – jei pakalbini medikus, jei paklausinėji – beveik visi noriai atsako ir pataria. Ir apie vaistus papasakoja, ir apie tai, kaip sveikti, ir apie sveikatos palaikymą. Kažkodėl manau, kad keistis medikus paskatins būtent pacientų sąmoningumas ir orientacija į sveikatą, o ne į ligas.

  Blogiukai – taip, vaistinių lyg grybų pridygę.. Ir eilės beveik nuolatos. Pritariu jums – tai ir reklamos poveikis, ir aišku, kad žmonių lengvabūdiškas požiūris į vaistus. Labai geras jūsų palinkėjimas ir pastebėjimas apie gyvenimo būdą 🙂 . Ačiū, ir galiu tik pritarti, nes išbandžiau 🙂 .

  Evaldai – taip, ko gero, vaistus renkamės ir dėl savo aukštesnės prigimties neigimo (juk ji veikia ir kūno būseną), ir dėl žinių trūkumo, ir dėl baimės imtis atsakomybės už savo sveikatą.. priežasčių gali būti įvairių. Žinoma, kiekvienas renkasi pats, bet nepamirškime, kad ir tėvai atsakingi už tai, kaip jie gydo savo vaikus. Jau nerašiau tos baisokos statistikos iš medicininio straipsnio, kur faktais patvirtinta, kad ir vaikai jau pradeda sirgti anksčiau tik suaugusiems priskiriamomis ligomis – būtent dėl gausaus ir ankstyvo (nuo kūdikystės) vaistų vartojimo. Todėl labai pritariu ir tavo palinkėjimui – rinktis išmintingai, ir pridurčiau – sąmoningai ir atsakingai :). Juk mes veikiame ne tik savo gyvenimą, bet ir vieni kitus, nors kartais to nesuvokiame.

  Alma – medikai tarnauja vartojimo didinimui (šiuo atveju vaistų) – tai jau vieša paslaptis. Jau ne paslaptis, kad kai kurių ir atlyginimai nuo to priklauso. Medicina jau atvirai vadinama ne pagalbos, o paslaugų sfera, todėl kaip ir suinteresuota tuo, kad būtų daugiau ligonių, o ne sveikų žmonių. Paradoksas.. bet iš jo galime išbristi tik tapdami vis labiau sąmoningi ir mokydamiesi palaikyti sveikatą, o susirgus ar traumos atveju vartoti vaistus labai atsakingai ir tik tiek, kiek tikrai reikia. Lengviausia kažką apkaltinti, bet yra dar vienas kelias – keistis patiems, kad nereikėtų kažką kaltinti 🙂 . Jūs tikrai palietėte svarbų klausimą, dėkui.

  Visiems linkiu sveikatos 🙂 ir.. jau iki rytojaus 🙂

  Patinka

 5. Labas, Alma 🙂

  Imtis atsakomybės už savo sveikatą pirmiausia reiškia susieti savo gyvenimo būdą ir savo sveikatą. Juk keista tikėtis, kas sveikata gali būti gera, jei ją trikdome žalingais įpročiais, chemizuota mityba, netvarkingu dienos režimu.

  Yra faktoriai, nuo kurių tiesiogiai priklauso mūsų sveikata – optimali mityba, grynas oras, sveika gyvensena, judėjimas, darbo ir poilsio režimas – tai yra tai, ant ko “laikosi“ mūsų sveikata. Jei žmogus išmoksta palaikyti savo sveikatą, netrikdyti jos – jis yra sveikas. Bet ar daug kas tai suvokia ir susieja?

  Aš neneigiu medicinos – juk ne veltui ji praėjo tokį vystymosi kelią, bet tai nėra sveikatą palaikantis faktorius, o laikinas pagalbininkas ligos atveju. Juk kai išrašo vaistus – mes galime paklausti gydytojos: ar būtina tiek vaistų gerti, kaip jie pagelbės, kaip neutralizuoti ar bent sumažinti nuodingų medžiagų poveikį. Ar kas to klausia? Tik geriame saujomis vaistus ir tikimės stebuklo.. Bet juk nėra to stebuklo, ligų vis daugėja – negi dar mažai gyvenime įrodymų?

  Visai kitoks kelias – imtis atsakomybės už savo sveikatą. Pirmiausia – nekenkti žalingais įpročiais ir palaikyti ją. Tai nėra sunku, net smagu – nes kai pradedame sveikai gyventi, sveikata sparčiai gerėja ir žmonės atgauna jėgas, entuziazmą ir gyvenimo džiaugsmą. Kiekvienas gali pasirinkti tokį kelią, net jei turi rimtų ligų. Kai žmogus pradeda sveikai gyventi, jo sveikata palengva, bet pradeda gerėti – juk organizmas visus taršalus išveda palengva, ir gyvybinės sistemos atsistato ir pradeda veikti normaliu režimu.

  Tuo netiki tik tas, kas nebandė, o kas pabando, jau net nekyla mintis grįžti prie žalojančio sveikatą gyvenimo būdo. Tam reikia sąmoningumo, nusiteikimo, nuoseklumo – kartais žmonės pernelyg greitai tikisi greitų rezultatų.

  Jums dėkui už klausimą ir geros dienos 🙂 !

  Patinka

 6. Sveiki mieli diskusiju dalyviai,cia gerb.autore paliete kone svarbiausia laimingo ir harmoningo gyvenimo sriti ;)…juk praradus sveikata ,mus niekas nedziugina,nelieka niekam jegu ir noro,netgi dvainiai praktikai sunku susikaupti,kitais zodziais-gyvybines jegos ir vidines energijos nusilpsta.

  Taciau viskas prasideda daug ankciau iki kol musu kunai pradeda sirgti.

  Jei nesate skaite Amerikiecio daktaro,nominuoto Nobelio premijai, Joel D.Wallach lekcijos “Mire daktarai nemeluoja“ delko zmones serga ir gyvena trumpai,nuosirdziai siulau paskaityti. Netgi manau, autore Ravi galetu si neilga veikala cia ispublikuoti visu skaitytojui naudai ir dziaugsmui. Turiu ji bei kitos idomios inf.pdfe ir mielai pasidalinsiu.

  Patinka

  1. Sveiki, Dziugaso 🙂

   Tema aktuali ir labai svarbi – pačiai teko tuo asmeniškai įsitikinti 🙂 . Tuo pačiu patirtis parodė, kad labai daug sveikata priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo. Pritarsiu jums – kai nėra sveikatos, niekas kitas tikrai nedžiugina.

   Jūsų minėtą paskaitą skaičiau. Pilnai sutinku su jos autoriumi, tik manau, kad vitaminus ir mineralines medžiagas pirmiausiai turėtume gauti su kokybišku maistu. Juk labai dažnai sutrikimai organizme būna ne tik dėl vitaminų trūkumo, o dar ir dėl to, kad organizmas dėl tam tikrų sutrikimų neįsisavina kažkokių medžiagų – tuomet nors saujomis galima gerti vitaminus ir kitokius papildus, bet jie nepadės. Kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl ir gydymas, ir sveikatos palaikymas kiekvienam žmogui yra kiek skirtingas.

   Todėl ir turime mokytis pažinti savo kūną, jo poreikius, savo psichikos ypatumus – viskas žmoguje susieta 🙂 ..

   Dėkui už pasiryžimą dalintis – būtų įdomu. Artimiausiu metu vėl rašysiu apie sveikatą – galite ir komentaruose kažką talpinti – tilps 🙂 . Būčiau dėkinga 🙂

   Patinka

 7. Laba diena, laidai “Kvieskite daktarą: ieškome žmonių kurių artimas žmogus (vyras, žmona, vaikas, sesuo, brolis) mirė, nes neteisingai vartojo vaistus – suklydo, sumaišė vaistus ar neapgalvotai padidino dozę. Kreiptis tel.nr. 862473296 Jurgita

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s