Tobulas partneris

Dažniausiai taip įsivaizduojame laimingos santuokos sąlygą: reikia surasti, sutikti tobulą partnerį, ir.. tuomet viskas bus idealu 🙂 . Jei nesiseka santykiuose, kaltiname taip pat.. partnerį. Susidaro toks įspūdis, kad tai tarsi loterija – pasiseks ar nepasiseks surasti tą tobulą gyvenimo draugą. Ar iš tiesų taip yra? Ir koks turėtų būti tas tobulas partneris – juk visi esame skirtingi, taigi, ir lūkesčiai visų mūsų skirtingi..

Pirmiausiai pasvarstykime – ar teko kada nors gyvenime sutikti tobulą žmogų? Nelabai realu, tiesa? Galime susiaurinti klausimą – koks žmogus kiekvienam iš mūsų atrodo tobulas? Koks mums tinkamas? Dabar pagalvokime – jei statome sąlygas žmogui, kad galėtume su juo gyventi, ar jis bus laimingas, vykdydamas mūsų sąlygas? Ar būsite jam idealus partneris? O kaip tada su besąlygiška meile?..

Atsakydamas į visus šiuos klausimus, labai įdomią analogiją savo knygelėje “Menas mylėti“, pateikė D.M.Ruiz. Jis rašo, kad bendraujant su žmonėmis, labai svarbu nepamiršti vieno fakto: mes negalime jų pakeisti. Pastangos pakeisti žmogų reikštų tą patį, kaip bandymas mylimą savo naminį gyvūną paversti, tarkim, arkliu 🙂 .. Deja, dauguma žmonių savo naminiams gyvūnėliams yra daug geresni, nei savo gyvenimo draugui – gyvūnas mylimas besąlygiškai, o artimam žmogui turime begales besikeičiančių lūkesčių..

Griežtoka analogija, bet labai gyvenimiška, o todėl lengvai įsivaizduojama, tiesa? Pats svarbiausias žingsnis gyvenime – pasirinkti tinkamą partnerį. Ir.. leisti jam būti savimi, nemėginti jo keisti. O koks partneris yra tinkamas? Toks, kuris nori eiti ta pačia kryptimi, su kuriuo sieja bendras požiūris, siekiai ir vertybės emociniame, fiziniame, ekonominiame ir dvasiniame lygmenyje.

Kaip suprasti, kad sutikome savo žmogų? Žinoma, pirmiausia svarbus yra emocinis ryšys, įsimylėjimas, dvasinis ryšys.. Tinkamas žmogus yra tas, kurį galime mylėti, nenorėdami jo pakeisti. Lygiai taip pat ir jūsų partneris: iš tiesų jam esate tinkamas tuomet, kai jis nenori jūsų keisti. Tuomet santykiai nuoširdūs, žmonės neapsimeta tuo, kuo nėra, nekelia pretenzijų ir įtampos.

Jei bandome keisti savo artimą žmogų, reiškia, jis ne toks, kokio tikėjomės. Tuomet kodėl mes jį pasirinkome? Juk kuriame santuoką suaugę, savo noru, susipažinę su būsimu gyvenimo draugu ar drauge. Tai kam rinkti tokį, kuris netinka? Kam apsimesti, kad tai tas žmogus, jei iš tikrųjų taip nėra? Ir kodėl vyliamės, kad išsipildys lūkesčiai, kurių artimas žmogus gal net ir nežino? Priimame sprendimą tuoktis patys ir atsakome už jį patys.

D.M.Ruiz siūlo dar vieną analogiją: įsivaizduokime, kad labai mylime ir norime katės, bet vis dėlto įsigyjame šunį. Trokštame, kad šuo elgtųsi kaip katė, stengiamės jį išmokyti kniaukti, pratinti prie kitų katiniško gyvenimo subtilybių, bet.. šuo yra šuo. Jis net nesupras, ko iš jo norima. Vienintelis būdas šitoje situacijoje būti laimingu – įsigyti katę, o ne kaltinti šunį nebūtais dalykais.. Svarbiausia suprasti – ko, kaip ir kada norime..

Pasaulyje gyvena milijonai vyrų ir moterų, ir kiekvienas iš jų – unikalus. Kai kurie mums tinka, kiti netinka visiškai. Mylėti galime daugelį iš jų, bet jei norime, kad kasdieninis bendravimas būtų sklandus, labai svarbus yra siekių, tikslų, dvasinių ir emocinių savybių panašumas. Taigi, nemeluokime sau, nesuteikime žmogui savybių, kurių jis neturi ir nesitikėkime, kad po santuokos žmogus stebuklingai pasikeis.

Svarbu būti nuoširdžiu – sau ir kitiems – ir mylėti žmogų tokį, koks jis yra. Varžydami savo partnerio laisvę, mes varžome ir savąją, nes tuomet turime savo partnerį stebėti ir kontroliuoti. Jei padarėme klaidą, pripažinkime ją ir taisykime, arba keliaukime savais keliais. Juk jei esame nelaimingi santuokoje, tai nelaimingas ir mūsų partneris.. todėl turime sau ir savo draugui ar draugei leisti turėti galimybę būti laimingu su kitu žmogumi..

Meilė yra besąlygiška, arba jos nėra ir tėra ambicijų kova. Tarpusavio santykių kūrimas yra menas. Niekas negali padaryti žmogaus laimingu – laimė ateina tada, kai mes patys mylime. Kai kažką darome su meile, tuomet mus lydi džiaugsmas. Kai veikiame, pastūmeti ambicijų ar baimės – mus lydi kančia. Išmokti tarpusavio santykių meno – kiekvienos poros valioje.

Pradėti reikia nuo suvokimo, kad kiekvienas turime prisiimti atsakomybę už savąją santykių pusę, kitaip sakant – už save. Tai vienintelė dalis, kurią galime reguliuoti ir keisti, atsižvelgiant į aplinkybes. Kitos pusės mes valdyti negalime, nes tik mūsų mylimas žmogus yra atsakingas už savo santykių dalį. Jeigu išlaikome pagarbą, tai ir tarpusavio santykiuose gyvuos susitarimas ir taika 🙂 .

Taigi, nėra kiekvienam iš mūsų specialiai paruošto tobulo partnerio 🙂 .. Svarbiausias žingsnis gyvenime yra atsakingas gyvenimo draugo ar draugės pasirinkimas.. O toliau.. visada yra dvi santykių puselės, ir kiekvienas yra atsakingas už savąją. Galime perskaityti tūkstančius knygų apie meilę, tačiau kiekvienas ją išgyvens savaip. Svarbus ne meilės sąvokos apibrėžimas, o suvokimas, kad meilė yra veiksmas.

Norėdami pasiekti tobulų santykių, turime besąlygiškai mylėti ir – to įtakoti – nuoširdžiai veikti. Dvipusiuose santykiuose savo vaidmenį turime atlikti tobulai, tuomet ir tapsime tobulais partneriais 🙂 .. Ar sutinkate? 😉

12 minčių apie „Tobulas partneris“

 1. Atrodytų, ką dar galima parašyti apie meilę, o čia vis randu netikėtą požiūrį 😉 . Net atsiverčiau tavo minėtą knygą. Įsivaizduoji, neprisiminiau, nors ir skaičiau šituos pavyzdžius. Atradau ir nustebau 🙂 . Gera knyga, rekomenduoju visiems 🙂 . O tau ačiū už netikėtą požiūrį! Tikrai viskas labai logiška.

  Patinka

 2. Labas rytas 🙂
  Mūsų santykiai tiek kartais perpinti egoizmu ir pretenzijomis, kad sunku pripažinti, kad tik tai ir riša..
  Na, bet niekada nevėlu keisti, keistis, gerinti – tobulumui ribų nėra 🙂 . Reikia tik noro 😉 ..

  Patinka

 3. Labas, Sauliau 🙂
  Pasirodo, taip 🙂 .. O veiksmas (šiuo atveju meilė) yra toks, kokie esame mes.. Štai ir vėl viskas susiveda į saviugdą 😉 ..
  Matyt, tai kiekvieno iš mūsų gyvenimo užduotis – nuolatinis augimas ir tobulėjimas 🙂 ..

  Patinka

 4. Sveiki,
  vakar neturejau rysio sioj stebuklu saly, kurioj esu… Tai aptikau siandien vakarykstes mintis, ir negaliu susilaikyti nuo komentaro :)skaiciau sita knyga, gal paciu sunkiausiu musu santuokos periodu. Labai sunku buvo priimti kai kuriuos teiginius, bet kai tai apvirskinau, per save perleidau, tiesiog turejau pripazinti, kad tai yra tiesa. Na, ir atitinkamai, sunkiai, zinoma, pakeiciau savo poziuri…. Ir labai palengvejo, kai nustojau jausti atsakomybe uz savo patnerio veiksmus… Ir kai dabar ateina kokia mintis, kad gal jis turetu ta, ar ana…. tiesiog prisimenu, kad ne as cia sprendziu… o jis. Nes cia jo santykiu puse. Is savo puses as atsakau tik uz savo veiksmus. Atrodo taip paprasta. O is tikruju reikalauja labai daug pastangu. Bet mes juk mokomes, tiesa? 🙂

  Patinka

 5. Labas, lyja 😀
  Kaip smagu, kad jungiatės į diskusiją 🙂
  TAIP, TAIP, TAIP – šitas suvokimas yra TIK išoriškai labai paprastas, bet realiai sunkiai įgyvendinamas 🙂 . Galiu patvirtinti tai ir savo patirtimi 😉
  Mes tiesiog daug ką darome iš nežinojimo.. O kai sužinome, tai pradėti pokyčius taip pat nėra lengva, nes veikia seno mąstymo inercija..
  Bet juk esame Mąstantys, tiesa? Pradžioje lengvutis minčių valdymas, o paskui, žiūrėk, jau ir naudingas įprotis, o iš to ir gyvenimo būdas..
  Gaila tik, kad dažniausiai mokomės iš klaidų… ir skaudžių dažniausiai. Na, bet svarbiausia padaryti analizę (ne savęs kaltinimą, o analizę) ir taisyti, kas negerai 🙂
  Kelią įveikia einantis.. 😉

  Patinka

 6. Skaičiau straipsnį, galvoju – visiška tiesa, bet viskas žinoma. Tada mintimis perbėgau savo veiksmus ir pastebėjau, kad net žinodamas visa tai, elgiuosi kartais lyg nežinočiau. Metas pasitaisyt 😉

  Ačiū, Vilte, už puikų parodymą, kur darome klaidas.

  Patinka

 7. Labas, Povilai 🙂
  Tokia žmogiška pagrindinė yda: atstumas tarp žinojimo ir veiksmo kartais būna laaabai didelis 😉
  Klysti žmogiška, o taisyti klaidas – išmintinga 😉

  Patinka

 8. Atgalinis pranešimas: Šeštadienio nuorodos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: