Harmonijoje su prigimtimi

Įdomu, kaip užauga gėlė, jei ji nežino, kaip tai padaryti. Kaip plaukia žuvis, skrenda paukštis. Teka upė…

Jie, akivaizdu, tiesiog jaučia save, savo prigimtį ir gyvena su ja harmonijoje. Jie nesijaudina, teisingai kažką daro ar ne. Todėl, kad suvokdami save, supranta, kaip reikia.

O jei pasitaiko kliūtys ir tenka jas įveikti – jie nekovoja prieš pasaulį ieškodami kaltų. Jie tiesiog įvertina susidariusias sąlygas ir koncentruoja jėgas, kad įveiktų tas kliūtis. 

Ką daro augalas, kuris sudygsta po žeme, o paskui staiga atsiremia į asfaltą? Pyksta, kaltina, nekenčia? Vargu.

Jis ieško būdų pasiekti šviesą ir tik po to pradeda augti. Jausdamas save, išnaudodamas pilnu pajėgumu savo prigimtinį resursą. Prigimtinę jėgą.

Visa gyvybė sugeba aiškiai suvokti save, būti harmonijoje su savimi. Jausti poilsio ir aktyvumo eiliškumą. Sutelkti visas jėgas, jei tenka kažką įveikti.

O ar suvokiame mes save, savo prigimtį?  Ar jaučiame savo kūną, jo resursus, poreikius čia ir dabar? Ar rūpinamės savo būsena? Ar esame santarvėje su savimi, savo kūnu? Ar laiku ilsimės? 

Manau, giluminis savęs supratimas, rūpestis savimi, jautrumas, savęs suvokimas ateina iš harmoningos sąveikos su savo prigimtimi patirties. Gebėjimu aiškiai jausti ir valdyti save.

Nuo šios patirties viskas prasideda ir ja viskas remiasi. Harmonija su protu. Savo sielos poreikių suvokimas. Jautrumas dvasios balsui.

Taip ir atgimsta mūsų pilnatvė ir stiprybė. Ir tai leidžia keliauti per gyvenimą lengvai ir tyrai, net jei kartais tenka augti tamsoje ir pro asfaltą.

Padėka autorei! Pagal T.G. Godard esė, vertė ruvi.lt

Meilės ir harmonijos mums visiems 🙂 !

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: