Tai ne meilė

Nemeilė – tai kuomet negalima trukdyti. Kalbėti, juoktis ar bandyti apkabinti. Negalima pasakoti apie savo pergyvenimus – tai kvailystės, o ne pergyvenimai. Negalima kažko prašyti – reikia suprasti, kad dabar sunki padėtis. Ir, apskritai, kam tau to reikia?

Negalima tikėtis pagalbos, juk suaugę žmonės turi savarankiškai viską įveikti. Net jei jiems tik penkeri metai. Tai jau solidus amžius. O jeigu trisdešimt penkeri – tai jau apskritai senatvė. Ir nereikia taip jaunintis tokiame solidžiame amžiuje.

Nemeilė – tai kuomet lyg ir nebara labai, bet ir nepagiria. Tiesiog nepastebi. Kai nepatogu valgyti prie artimo žmogaus – jis gali pasakyti, kad tu daug valgai. O maistą, kurį tu paruošei, žmogus suvalgys ir nieko nepasakys. Ir nepastebės tavo pastangų, kai susitvarkysi ir gėlių į vazą pamerksi.

Nemeilė – kai nieko negalima. Kai tu erzini, trukdai, lendi, niekus paistai, siutini – tiesiog sėdėk sau tyliai kamputyje ir lauk, kol į tave atkreips dėmesį. Ir nezyzk, neinkšk, nežliumbk – sėdėk ramiai ir lauk.

Kai neužsistoja ir sako: pats kaltas! – tai nemeilė. Kai nieko nedovanoja – nemeilė. Kai gaili tau pinigų – tai nemeilė.

Tai nėra neapykanta. Tai kartais daug blogiau, nes nekenčia dėl kažko, pavyzdžiui, dėl pavydo. Tuomet galima išeiti arba kažką atsakyti. O nemyli – be priežasties, tiesiog. Nors ir sako: “na, myliu aš tave, tik atsikabink, tu ir vėl savo pradedi!“

Visa tai ir yra – nemeilė. Ir nuo jos žūsta. Ypač senoliai, vaikai ir šunys. Ir suaugę žmonės, kurie yra jautrūs arba bejėgiai.

Nemeilė paverčia žmogų baikščiu, nerangiu, suvaržytu ir negražiu: jis nuolat bijo viską sugadinti, sutrukdyti, suerzinti…Ir čia jau nieko nepadarysi: jei yra jėgų – reikia nuo to bėgti nors su ryšulėliu ir neatsigęžiant.

Arba bent jau aiškiai suprasti: tai nemeilė. Ne meilė.

Padėka autorei! Pagal Anos Kirjanovos esė, vertė ruvi.lt

Meilės ir gerumo mums visiems 🙂 !

2 mintys apie „Tai ne meilė“

 1. meilės priešingybė yra ne pyktis, bet abejingumas. Nemeilė prasideda žodžiais “man nerūpi“. Šaltas žmogaus protas yra baisus.

  Patinka

  1. Taip, Pauliau, abejingi žmonės yra bejausmiai, todėl šaltai laužo kitų žmonių gyvenimus ir net nesirūpina dėl to, ką jaučia kiti dėl tų piktadarybių. Tačiau kaip ir blogis “užšaldo“ širdis, taip ir meilė gali jas sušildyti (kaip pasakoje apie Sniego karalienę).

   Meilė viską ištaiso, atgaivina, sušildo. Mylėkime, palaikykime, rūpinkimės vieni kitais – ir įveiksime visus sunkius laikus. Būtinai.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: