Tegul bus šventė širdyje

Didingas ir kaip reta autentiškas žiemos grožis šiandien viršija visus savo rekordus, degina žvarbiu šalčiu atpratusius nuo jo žandus…

Žiūriu į tai ir jaučiu, kad pasiilgau šito tikrumo… viskame.

Pastaruosius dvejus metus, užanspauduotus sunkiu, kaip surūdijęs didžiulis bakas, žodžiu pandemija, iracionalumas ryžtingai išstumia tą paprastą gyvenimo būdą, kurio nepastebime, kai jis yra, bet kurio greitai pasigendame, kai tik jis išnyksta.

Vis daugiau ir daugiau aplink žmonių, kurių neaplenkė bėdos, vis daugiau ir daugiau susikaupusio nuovargio kiekviename iš mūsų, vis daugiau ir daugiau aštraus bejėgiškumo pojūčio, vis daugiau ir daugiau troškimo atgauti bent menkiausią pastovumą, nors ir patį paprasčiausią: tą, kur žiema – tai žiema su sniegu ir šalčiu, duona – gardi, o miegas – laiku.

Ir dar taip norisi sumažinti masinį nerimo plitimą, panaikinti augantį prislėgtumo pojūtį, įžiebti gėriui nuteikiančią viltį…

Kaip neseniai man pasakė viena maža miela mergaitė, vardu Maša:

– Močiutė sako, kad nėra ko šiais metais švęsti, o aš švęsiu! Kaspiną užsirišiu ir švęsiu! Mokykloje dovanėlę gausiu, ir aš ją močiutei nunešiu, kad jai taip pat būtų šventė… tegul ji taip pat švęs, gerai?

Aš klausiausi jos ir tyliai sau kartojau: tegul…tegul… tegul…

Tegul mes visi švęsime, mielieji…

Tiesiog švęsime. Su tikra švente, jei širdis norės šventės, o ne tik puošnių šventinių atributų, arba be šventės, bet – švęsime.

Ir tegul pakaks mums kantrybės nežeisti vienas kito susikaupusia mumyse įtampa.

Tegul mus aplanko netikėtas džiaugsmas.

Tegul atsiranda tas nematomas kaspinas ant kiekvieno liūdinčio galvos, kuris leis nors trumpam pabūti kaip ta mažoji Maša, kuri pasirodė labiau suaugusi už tuos iš mūsų, kurie perdėtai rimti ten, kur tas rimtumas visai nereikalingas.

Ir tegul mums bus daug šilčiau ne nuo mūsų antklodžių ar pūkinių paltų, o nuo to, ką mes skleidžiame vienas kitam šį skambantį nuo šalčio gruodį…

Padėka autorei! Pagal Lilios Grad esė, vertė ruvi.lt

Gerumo ir artimųjų širdžių šilumos mums visiems 🙂 !

2 mintys apie „Tegul bus šventė širdyje“

  1. Su šventėmis Rūtele, ačiū už metų įžvalgas, už pozityva, kurio mums tikrai reikia. Kad ir kaip neskanu kartais būna, puoselėkime ir tausokime artimųjų šiluma ir geruma. Tikiu, kad ateinantys metai bus geresni, taikesni ir sveikesni. Su ateinančiais Naujais metais! Ačiū!

    Patinka

  2. Ačiū, miela Diana 🙂 ! Ir jus su artėjančiais! Jie būtinai atneš mums visiems šviesias permainas, ir tai bus tas paprastas stebuklas, kai daugybės žmonių troškimas ims ir – išsipildys 🙂 ! Nes dabar, ko gero, kaip niekad žmonės nori taikos, tiesos, gėrio, vienybės,.. ir tiesiog paprasto ramaus gyvenimo 🙂 . Taip ir bus! O dabar – laikykimės ir palaikykime vieni kitus, šildykime ir įkvėpkime savo gerumu ir širdžių šviesa 🙂 !

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: