O gal pažvelkime kitaip?

Iš pat ryto galvoje staiga suveikė Puikių Naujienų Agentūra, pritarianti mano vidiniam protestui prieš šiuolaikinius “njusmeikerius“, kurie įsitikinę, kad topinės naujienos turi būti išskirtinai šokiruojančios, bauginančios, kiršinančios atgrasioms priešybių kovoms, sukeliančios pasibodėjimą arba džiaugsmingai skalaujančios kažkieno apatinius baltinius…

O kodėl gi ne naujiena – spalio saulė, staiga pasipuošusi lengva rudens spalvų skrybelaite ir žaismingai žvelgianti į akis kiekvienam, kas tai pastebėjo?

Kodėl ne naujiena romantiškas lietus, į kurį reikia skubėti su ryškiu skėčiu ir fotografuoti šūsnį nuotraukų prisiminimui?

Kodėl ne naujiena štai ta pora sūpynėse ir džiaugsmingai nuskambėjęs moters balsas: “Aš sutinku!“?

Kodėl negalima pasidžiaugti sumaniais mažyliais, kurie pradėjo pirmuosius savo mokslo metus?

Kodėl negalima pasidžiaugti ta vidine šviesa, kurią spinduliuoja tie senoliai, kurie atėjo pasivaikščioti į seną parką?

Kodėl negalima parodyti iki šiol perpildytų knygynų, kad paneigtume niūrius tvirtinimus, jog skaitanti tauta buvome tik kažkada, labai seniai?

Ir kodėl negalima pasiklausyti nuostabaus gatvės saksofono melodijų?

Kodėl negalime atsikelti šiek tiek anksčiau, kad neskubėdami paruoštume pusryčius ir be skubos pažvelgtume į akis savo mylimiems žmonėms, ir pasikalbėtume apie kažką paprasto, bet labai svarbaus?

Kodėl negalima prisiminti pagaliau, kad kiek cinizmo bebūtų pilama ant viso to grožio, kuris yra šiame pasaulyje, jis vis vien niekur nedingo ir nedings?

Ir gal mes patys galėtume pasimokyti įžvelgti nuostabias geras naujienas, kurios sugeba suteikti, o ne atimti viltį, ir nors truputį atkurti pusiausvyrą karčiose gyvenimo aplinkybėse?

Gražaus ryto, mielieji…

Turiu gerą naujieną – gyvenimas tęsiasi… ir mes drauge su juo.

Padėka autorei! Pagal Lilios Grad esė, vertė ruvi.lt

4 mintys apie „O gal pažvelkime kitaip?“

  1. Iš tiesų, Jone, nereikia leisti drumsti savo sąmonės tiems “Njusmeikeriams“. Saugokime savo sielos tyrumą, savo gebėjimą matyti grožį ir gėrį 🙂 ..

   Patinka

  1. Mes visi esame pirmiausiai savo, o paskui ir bendros realybės bendrakūrėjai, bet kai nuolatinis informacinis triukšmas paveikia mūsų sąmonę negatyviai, mes net patys to nesuvokdami, prisidedame prie bendro negatyvumo lauko. Na, todėl tie visi “njusmeikeriai“ ir jų šeimininkai taip stengiasi, kad tas negatyvus srautas nesustotų.

   Bet gi – jie turi savo planus, o mes – savo 🙂 : kurkime gėrį ir harmoniją savo aplinkoje, ir visų kūrėjų kuriamos šviesos salelės tarsi šaltinėliai galiausia susijungs į didelę šviesią bendrą erdvę visų gerovei. Ko gero, tame ir yra visų mūsų ir kiekvieno žmogaus misija – būti švyturiu tamsoje, skleisti šviesą nežiūrint į nieką 🙂 ..

   Jaukaus vakaro, gerumo mums visiems 🙂 !

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: