Kaip bendraujame – taip ir gyvename…

Mažai kas moka bendrauti su kitais kaip su lygiais – žmonės arba iškelia save aukščiau ir labai pyksta, jei nepripažįstamas jų “autoritetas“, arba – jaučiasi menki ir visaip stengiasi įtikti, o atsisakymą su jais bendrauti priima kaip išdidumą.

Reikia būti dvasiškai stipriu žmogumi ir turėti didelę bendravimo patirtį, kad nepradėtume destruktyviai elgtis būtent tuomet, kai kitas nori tiesiog pasikalbėti.

Nedaug yra žmonių, kurie moka bendrauti, ir, jei atvirai, dažnas, net patyręs žmogus, nepastebimai pradeda pamokslauti net paprasčiausiame buitiniame pokalbyje. Todėl labai svarbu pajusti tą “laiku ir vietoje“ momentą, kai reikia kažką atsakyti, o kada – patylėti ir atidžiai išklausyti.

Daugumai žmonių nereikalingi patarimai ir pamokymai, jie tiesiog nori pasidalinti tuo, kas jiems šiuo metu svarbu ir ramiai pasikalbėti, arba nori atsiverti, atsikratyti savo nerimo ar vidinio diskomforto… Bet pokalbis gali tapti problema, jei pašnekovas pradeda pamokslauti arba ginčytis – tuomet bendravimas greitai virsta konfliktu.

Todėl sveikas, nuoširdus, harmoningas bendravimas – tai tikras menas. Juk kaip bendraujame – taip ir gyvename…

Tačiau kol mes gyvename iš aukšto primetamų autoritetų visuomenėje – pasaulyje vyrauja chaosas. Kol lemiamą reikšmę gyvenime turi ne skaidrumas ir tiesa, o dirbtinai formuojama nuomonė – vis plačiau įsigali melas, vis rečiau galime pamatyti harmoningo bendravimo pavyzdžių.

Turime suprasti šį mechanizmą ir stabdyti ydingą bendravimą, kad netaptume primityviais vykdytojais, valdomais paprastomis manipuliacijų schemomis, kai yra aktyvuojamas susireikšminimas arba nepilnavertiškumo pojūtis.

Tiesiog gerbkime vieni kitus, ugdykime sąmoningumą, gebėjimą geranoriškai ir atvirai bendrauti, išklausyti, suprasti save ir kitus. Mes visi esame lygūs (ne vienodi, o – lygūs), kiekvienas žmogus yra svarbus ir reikalingas, ir kiekvienas gali pasidalinti kažkuo, kas atneš gerovę visiems.

Galbūt, pradžioje tai nėra paprasta, bet laikui bėgant bendravimas tampa lengvas ir nuoširdus. O juk harmoningas bendravimas – tai pirmas žingsnis į vienybę, santarvę ir bendros šviesios realybės kūrimą 🙂 …

Autorius nežinomas, vertė ruvi.lt

Meilės ir santarvės mums visiems 🙂 !

5 mintys apie „Kaip bendraujame – taip ir gyvename…“

 1. Sveika Rūta,
  gyvename kreivų veidrodžių karalystėje, pasaulis apsivertė ir melas patapo tiesa.
  Śaunu, kad primeni mums apie tikrąsias vertybes. Sėkmės! Ačiū Tau!

  Patinka

  1. Labas, Diana 🙂 !

   Vienintelis būdas išsklaidyti kreivų veidrodžių karalystės miglą – pamatyti realybę tokią, kokia ji yra. Tai ir vyksta dabar: žmonės masiškai bunda iš iliuzijų pinklių, atgauna sąmoningumą ir savo dvasinę jėgą, todėl imasi atsakomybės už savo gyvenimą ir bendrą mūsų visų ateitį. O kreivų veidrodžių karalystė dėl to netenka savo poveikio jėgos, dar bando sulaikyti, išsilaikyti, bet evoliucinių procesų niekas negali sustabdyti. Žmonės persisotino iliuzijomis ir melu, jie sugrįžta prie ištakų: dvasinių vertybių, sveikos tarpusavio sąveikos, tiesos, kūrybos, meilės, santarvės, vienybės…

   Ačiū, miela Diana! Laikykimės ir palaikykime vieni kitus – viskas bus gerai: taip, kaip ir turi būti 🙂 .

   Patinka

  1. Aišku, smagiausia bendrauti su bendraminčiais, bet… gyvenime susiduriame su įvairiais žmonėmis, įvairiomis situacijomis, todėl ne visada viskas sutampa su mūsų pačių nuomone ar pasaulėžiūra.. Bet kokiu atveju – reikia visuomet ieškoti to, kas mus jungia ir vienija, o ne akcentuoti tai, kas mus skiria ir priešina.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: