Tavo gyvenimo žemėlapis

Žmonės klysta galvodami, kad kažkada pamatys jau iš anksto jiems nutiestą kelią, ir tik po to jau galės leistis į kelionę.

Tačiau šis pasaulis veikia pagal visai kitokius principus.

Kelias pradeda tiestis po tavo kojomis tik po to, kai tu žengi pirmą žingsnį. Taip, tu nematai jo pilnai, ir, galbūt, aplink tamsa ir nežinomybė, bet tu turi savo širdies šviesą, kuri nušvies viską, kur tu bekeliautum.

Ir tu net nepastebėsi, kaip viskas pradės klostytis tarsi savaime, nes tu gali viską aplink keisti ir kurti savo tyru ketinimu, savo drąsa ir vidine šviesa.

Ir tuomet visas pasaulis padės tau keliauti – susiklostys palankios galimybės, atsivers reikalingos durys.

Tu nori jau paruošto tau žemėlapio, bet šiame pasaulyje nėra tokių žemėlapių. Neįmanoma įsprausti gyvenimo į kažkokius iš anksto pagamintus rėmus.

Aplinkybės, vietovės, ženklai, žmonės – visa tai gali keistis kiekvieną akimirką. Todėl jokios sugalvotos schemos negali numatyti galimų pasikeitimų, jos niekuomet nepasivys gyvenimo.

Yra tik vienas, pats tiksliausias, šio pasaulio ir tavo gyvenimo žemėlapis.

Ir tas žemėlapis – tavo širdyje 🙂 .

Autorius nežinomas, vertė ruvi.lt

Meilės ir santarvės mums visiems 🙂 !

6 mintys apie „Tavo gyvenimo žemėlapis“

 1. Ačiū, Rūta! Taip gera skaityti esė, apėmė malonus ramybės jausmas. Dar kartą grįžau prie teksto: ,, Ir tu net nepastebėsi, kaip viskas pradės klostytis tarsi savaime … “ Malonu skaityti, įkvepia šis sakinys, tačiau susimąsčiau, jog pirmiausia keleivis turi būti pasiruošęs kelionei, nusiteikęs priimti visus nežinomo kelio iššūkius. O pasiruošimą įvardinsiu alegorine prasme – būti apsiavus tinkama avalyne, turėti kelionės lazdą, įsidėti maisto kelionei. Ir dar sustiprinti savo dvasią. O tada jau žengti pirmąjį žingsnį. ,, Ir tu net nepastebėsi, kaip viskas pradės klostytis tarsi savaime…“.
  ,, Ir tuomet visas pasaulis padės tau keliauti – …“ O ką pasauliui beliks daryti? Tik padėti keliaujančiam, kuris drąsiai eis savo gyvenimo keliu, nebodamas besikeičiančių kelio vingių.
  Tikėjimo ir drąsos visiems!

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Labas, Virginija 🙂 !

   Šis tekstas įkvepia, nes mes jaučiame, kad būtent taip ir yra – mūsų veiksmo impulsas turi eiti iš širdies, ketinimas turi būti tyras, tuomet atsiveria mūsų kūrybinis potencialas ir iš tiesų “viskas pradeda klostytis tarsi savaime.. ir tinkamos aplinkybės susiklosto, ir reikiamos durys atsiveria..“

   Yra tik vienas toks niuansas, kuris viską verčia aukštyn kojomis: mus mokė, kad materija yra pirminė, ir tikra tik tai, ką galima pačiupinėti. O visokie ten širdies balsai, intuicija, kūrybinis impulsas – na, tai kažkokia romantika, fantazijos, svajonės, išsigalvojimai, ezoterika… Bet juk tai ir yra bet kokio veiksmo rezultato pradžia: mintis, impulsas, projektas. Be šio etapo mes prarandame savo kūrybinį potencialą ir gyvename dosniai žeriamais išoriniais šablonais, tampame jau paruoštų schemų vartotojais.

   Todėl, žinoma, nėra taip jau paprasta patikėti, kad viskas taip paprasta: gyventi vadovaujantis savo širdies balsu, savo intuicija, savo sąžine ir pasitikėti gyvenimu – jei mūsų ketinimai tyri, gyvenimas tikrai mus palaiko, juk tai naudinga bendrai gerovei 🙂 ..

   Ačiū jums, Virginija, tokios įkvepiančios jūsų mintys, pritariu jums: tikėjimo ir drąsos mums visiems 🙂 !

   Patinka

 2. Miela Rūta, jaučiu poreikį reflektuoti Jūsų mintis. Niekada nemaniau(taip auklėjo tėvai), kad materija yra pirminė. Tuo labiau apie tai negalvojau rašydama. Savo mintis rašiau taip, kaip sakė mano širdis. Dabar parašysiu realistiškai – nežinomo autoriaus tekstas (ačiū už jį!) puikiai tinka ir suprantamas ruvilt. skaitytojams. O ką daryti 18-čiui jaunuoliui? Juk basas ( vėl kalbu alegorine kalba) neišeis į kelionę. Žemėlapio jaunuolis neturi (jo ir negali turėti, nes kiekvieno žmogaus kelionė yra unikali) ir, pritariu teksto autoriui, tikrasis žemėlapis – žmogaus širdyje. Bet vertybes ir orientyrą juk reikia turėti?
  Klausykime savo širdies!

  Patinka

 3. Labas, Virginija 🙂 !

  Mes visi gyvename vartotojiškoje sistemoje, tai jokia paslaptis. Ir, žinoma, ji visiems mums daro įtaką. O vertybės šioje sistemoje taip pat aiškios – daiktai, pinigai, daiktų ir paslaugų vartojimas.. Ar pasiduodame jai – čia jau kitas klausimas…

  Jūs klausėte, ką daryti 18 metų jaunuoliui, kaip pradėti savo Kelią. Ir jūs pati labai teisingai atsakėte, paminėdama savo šeimą, kurioje užaugote – jei šeimoje skiepijamos dvasinės vertybės, jei tėvai gyvena sąžiningai ir rodo vaikams deramą pavyzdį, jei nelaužo savo vaiko iniciatyvos, o atvirkščiai, skatina jo gražiausias dvasines savybes ir gebėjimus – tuomet toks jaunuolis jau turės šeimos išugdytą vertybių sistemą, orumo pojūtį, pasitikėjimą savimi ir bus kūrybingas, ir jam nekils klausimų – kaip ir kur keliauti, jis klausys savo širdies. Be to, jis žinos kad yra tėvai, kurie jį visada palaikys ir padrąsins.

  Kai šeima dora, mylinti – tuomet ir sistema jau nedaro tokios stiprios įtakos, nes žmogus pasitiki ir remiasi savo dvasine prigimtimi. Todėl visur pabrėžiama, kokia svarbi yra šeima ir vaikystė – tai laikas, kuomet sudaromos sąlygos atsiskleisti vaiko prigimtinėms dvasinėms savybėms ir talentams. O jei tai neįvyksta, tuomet prisiminkime “Mauglio efektą“ – praleidžiamas laikas, kai tai gali būti geriausiai išskleista, ir tada jau vaikas išmoksta tai, kas yra jo artimiausioje aplinkoje, ir jau vėliau išvystyti tam tikras dvasines savybes sudėtinga, o kartais ir neįmanoma…

  Virginija, pritariu jums – klausykime savo širdies 🙂 !

  Patinka

  1. Ačiū, Rūta! Tobulai!!! iššifravote mano alegorinius išsireiškimus apie kelionės apavą, lazdą ir duonos kriaukšlę. Rašydama apie pasiruošimą kelionei turėjau omeny vertybes ir bazinius dalykus, kurie įgyjami šeimoje.
   Akivaizdu, kad Jūs klausote ir rašote Širdimi.
   Ačiū už Jūsų gilius ir prasmingus pamąstymus!

   Patinka

 4. Ačiū Jums, Virginija! Bendravimas su bendraminčiais visuomet padeda giliau suprasti pasaulį, save ir tai, ką mes veikiame šiame pasaulyje. Dalindamiesi savo patirtimi, savo išvadomis iš gyvenimo mes atrandame sąlyčio taškus, kurie padeda atrasti ir suprasti Tiesą, kuri sustiprina mūsų vidinę dvasinę šviesą. Bendraukime, dalinkimės, įkvėpkime ir palaikykime vieni kitus – vienybėje didžiulė harmonizuojanti ir kurianti jėga 🙂 ..

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: