Tik reikia sulaukti lietaus…

Yra tokios žuvelės – kai vandens telkinys išsenka, jos užsikasa į dumblą. Ir štai taip kantriai laukia – kada pradės lyti palaimingas lietus. Joms niekas nežada, kad pradės lyti. Ir tūnoti džiūstančiame dumble tamsu ir baisu. Bet jos laukia – sustingusios, kad neeikvotų jėgų. Kad neprarastų energijos. Kad išgyventų ir sulauktų.

Taip ir žmonės, netekę meilės – jie tamsoje ir sąstingyje kažkaip gyvena. Stengiasi lėčiau kvėpuoti, mažiau judėti, mažiau kalbėti – tik darbo reikalais. Tik tiek, kiek būtina. Jie taip pat laukia, nors niekas jiems nežadėjo, kad meilė ateis. Jie ir nesitiki – juk tam taip pat reikia ir jėgų, ir energijos. Tiesiog kažkaip išgyvena. Nes gali pritrūkti oro ir žūti tarp svetimų abejingų žmonių…

Ir taip slenka metai po metų. Ir jėgų vis mažiau, o dumblas – vis sausesnis. Ir amžius, tas nelemtas amžius, vis prisideda… O paskui prapliumpa gausus tropinis lietus. Nepaliaujama srove, vientisa siena liejasi palaimingas vanduo. Ir pripildo telkinį; ir vėl galima plaukioti, išskleidus pelėkus. Vėl galima gyventi. Ir ateina meilė – taip netikėtai, galingu srautu.

Ir žmogus išsiropščia iš duobutės, iš savo mažytės slėptuvės; visai jėgos išseko ir oro trūksta. Bet telkinys pildosi meile. Ir žmogus atgyja – daugybę kartų tai mačiau. Ir vėl gyvena, kvėpuoja pilna krūtine, jis vėl kupinas jėgų ir sumanymų. O šalia jo – kitas žmogus.

Tai viskas, ko reikia gyvenimui – meilės ir kito žmogaus. Lietus vis vien ateis, tiesiog reikia sulaukti. Ir tikėtis – tikėtis vis dėl to reikia, mes juk ne žuvys. Nors ir jos, ko gero, tikisi – ir todėl išgyvena…

Pagal Anos Kirjanovos novelę, vertė ruvi.lt

Gražaus savaitgalio mums visiems 🙂 !

2 mintys apie „Tik reikia sulaukti lietaus…“

 1. Be to, kad lėčiau kvėpuoja, mažiau juda ir laukia jie dar ir myli. Kitaip, ko gero, neišgyventų. Tiktai tas, dažniausiai, lieka nepastebėta nes tokie žmonės ne iš tų kurie greit atsiveria.

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Labas, Algirdai!

   Taip, tikra meilė netriukšminga, tyli, ir išreiškiama ne žodžiais, o veiksmais.. Sutinku – be meilės mes neišgyventume, nes tai ir yra gyvenimo šaltinis ir visus mus vienijanti energija. Ir žmogus meilę intuityviai išreiškia geru žodžiu, palaikymu, harmoningais veiksmais, ir ne tik žmonėms, bet ir gamtai, augalams, gyvūnams 🙂 .. Kai žmogus myli, jis neskirsto, ką myli, o ko ne – jis tiesiog pats tampa meilės išraiška gyvenime. Šalia tokių žmonių labai jauku ir gera 🙂 ..

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: