Svarbus kiekvienas, keičiantis pasaulį..

Šiame video – penkiolikmetės Gretos Tiunberg iš Švedijos kalba Jungtinių Tautų klimato konferencijoje, kuri vyko 2018 metais Lenkijoje. Stebina ir žavi šios paauglės drąsa įvardinant šiuolaikinio pasaulio problemų priežastis, kurias ne kiekvienas suaugęs drįsta pamatyti.

O čia šis pasisakymas lietuvių kalba:

“Žmonės sako, kad Švedija – maža šalis ir neturi reikšmės, kuo ji užsiima. Bet aš supratau, kad tu negali būti mažas, kai keiti pasaulį į gera. Bet kad tai padarytume, mes turime kalbėti aiškiai, net jei mums nejauku apie tai kalbėti.

Jūs tik tai ir darote, kad nuolat kalbate apie pastoviai augančią žaliąją ekonomiką, nes bijote prarasti savo populiarumą. Jūs tik tai ir darote, kad kalbate apie būtinybę judėti toliau, remiantis tomis pačiomis neprotingomis idėjomis, kurios ir sukūrė visą šį chaosą aplink.

Ir tai vyksta tuo metu, kai vienintelis protingas sprendimas, kurį mes turime priimti – tai paspausti ekstremalų stabdymą.

Jūs nepakankamai brandūs, kad pripažintumėte tiesą. Net šią naštą jūs užmetate ant mūsų pečių – vaikų pečių. Bet man nerūpi mano nepopuliarumas. Man rūpi sąžiningas klimato ir gyvybės planetoje problemų sprendimas.

Mūsų civilizacija buvo paaukota vardan to, kad tam tikrai nedidelei grupei žmonių būtų suteikta galimybė uždirbti didžiulius pinigus. Mūsų biosfera buvo paaukota vardan to, kad turtingi žmonės tokioje šalyje, kaip mano, galėtų gyventi prabangoje. Už šios mažumos prabangą mes sumokame daugumos kančiomis.

2078 metais aš švęsiu savo 75 gimtadienį. Jei aš turėsiu vaikų, galbūt, jie praleis tą dieną su manimi. Galbūt, jie paklaus manęs apie jus. Galbūt, jie paklaus manęs, kodėl mes nieko nedarėme, kai galėjome kažką padaryti.

Jūs sakote, kad mylite savo vaikus labiausiai už viską pasaulyje. Ir vis dėl to jūs ir toliau vagiate jų ateitį tiesiog jų pačių akyse. Ir kol jūs neskirsite dėmesio tam, ką turite padaryti, vietoje to, kas politiškai naudinga, mes neturime vilties.

Mes negalime įveikti krizės nereaguodami į ją kaip į krizę. Mums reikia tausoti žemės resursus. Mums reikia orientuotis į lygybę. Ir jei dabartinėje sistemoje mums taip sudėtinga atrasti sprendimus, tuomet gal mums verta pakeisti pačią sistemą?

Mes atėjome čia ne tam, kad maldautume pasaulio lyderių pasirūpinti mumis. Jūs ignoravote mus praeityje, jūs ignoruosite mus ir vėl. Mes neturime laiko atsiprašymams, jis tiesiog baigėsi.

Mes atėjome čia šiandien, kad pareikštume, jog pokyčiai jau vyksta. Nesvarbu, patinka tai jums ar ne. Tikroji valdžia priklauso visiems žmonėms.“

Vertė ruvi.lt

3 mintys apie „Svarbus kiekvienas, keičiantis pasaulį..“

 1. AČIŪ, miela Rūta, už vertimą. Girdėjau apie šią mergaitę, jos dalyvavimą JT klimato konferencijoje. Bet tik tiek. Visai kitaip pasijutau perskaičiusi jos kalbą. Žavu, drąsu, prasminga girdėti tokią kalbą visai žmonijai aktualia tema iš vaiko lūpų! Pokyčiai iš tiesų prasideda nors ir mikro lygmenyje. Pažadu nelikti nuošaly…
  Virginija

  Patinka

  1. Čia kaip toje pasakoje apie nuogą karalių – tik vaikas išdrįso pasakyti, kad karalius nuogas.. Dauguma suaugusiųjų taip pat praregi ir jau mato mūsų sistemos problemas, bet yra taip įtraukti į elementarų išgyvenimą ir daugybę kitų problemų, kad jau nelabai tiki, kad kažkas gali pasikeisti. Ir dar – žmonės laukia išorinių, visiems matomų pasikeitimų patvirtinimų. Bet.. visi išoriniai pokyčiai vyksta tik tuomet, kai mes keičiame savo pasaulėžiūrą, kai pamatome visų problemų priežastis ir siekiame šalinti priežastis, o ne kovoti su pasekmėmis.

   Todėl mergaitė teisingai sako – reikia keisti sistemą, tai esmių esmė. Ir tai, kad jau vis daugiau žmonių pasaulyje suvokia sistemos ydingumą, ir reiškia, kad pokyčiai žmonių sąmonėje, žmonių pasaulėžiūroje prasidėjo, ir tai būtinai pasireikš ir mūsų visų realybėje. Svarbiausia – nenusiminti, būti kantriems ir nuosekliems – tas epochų pasikeitimo chaosas nebus amžinai, sena realybė palaipsniui užges, o naujoji būtinai užgims visos žmonijos labui. Būtinai. Ir kiekvienas pabudęs žmogus yra savo vietoje ir daro tai, ką gali – vieni kuria harmoniją namuose ir auklėja vaikučius meilėje, kiti pasakoja apie atgyvenusios sistemos ydas, kiti – kuria įkvepiančius filmus ar muziką, kažkas – rašo arba platina motyvuojančius, įkvepiančius straipsnius apie naująją epochą, kažkas rūpinasi ir padeda nuskriaustiems, skurstantiems ar sergantiems ir t.t.. ir t.t.. Svarbu jau dabar būti geru, dvasingu Žmogumi savo kasdieniniame gyvenime 🙂 .

   Ačiū Jums, Virginija 🙂 ! Jaukaus vakaro 🙂 !

   Patinka

   1. AČIŪ už puikų komentarą, miela Rūta!
    Ramybės ir Gėrio Jums, žmonėms ir pasauliui !
    Virginija

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s