Mes reaguojame..

Mes reaguojame: skausmu, pykčiu, nuoskauda. Į visą blogį mes adekvačiai reaguojame. Kinta hormonų apykaita, keičiasi neuromediatorių darbas. Paskui mus nuramina arba mes patys aprimstame ir viskas normalizuojasi. Ir mes priekaištaujame sau dėl sukilusių emocijų – reikėjo pamedituoti, nusišypsoti, paskleisti budisto ramybę, susiimti!

Tai vadinama “pereiti į rankinio valdymo režimą“. Jėga priversti organizmą nereaguoti. Tai kenksminga ir pavojinga. Ir po kurio laiko prasidės jėgų nuosmukis arba depresija, o paskui – ligos. Imunitetas priklauso nuo psichosomatinės būsenos. Ir gali prasidėti autoimuninės ligos, net onkologija, yra toks fenomenas: “nušvitęs guru, mirštantis nuo vėžio.“

Niekas negali be pasekmių savarankiškai keisti organizmo “chemijos“. Ir dirbtinai keisti “streso  hormonus“ nirvana ir ramybe; “rankiniu būdu“ keisti smegenų darbą. Pasekmės vis vien bus, tik daug sunkesnės. Todėl dažnai žmonės ieško palaikymo ir supratimo – ir teisingai daro. Tai natūralus ir išsigelbėjimą teikiantis noras; palaikymas ir pagalba iš išorės būtini.

Kartais meditacijos ir autotreningai pavojingi, jei jais piktnaudžiaujama; jie nesprendžia problemos, jie – tai “rankinis valdymas“, kuriuo naudotis reikėtų tik pačiu sunkiausiu ir pavojingiausiu momentu, nes eikvojami didžiuliai resursai, kitaip dirba hormonai ir neuromediatoriai, visa organizmo biochemija keičiasi. Tai labai pavojinga; ir labai sekina.

Gyvi žmonės viską jaučia ir į viską reaguoja – tai normalu. Sušvelninti reakciją galima ir reikia. Bet keisti ją kita, neadekvačia – vis dėl to neverta. Ir verkti reikia, jei yra tam priežastis. O šypsotis – kai yra priežastis šypsenai 🙂 .

Pagal Anos Kirjanovos tekstą, vertė ruvi.lt

Gero savaitgalio visiems 🙂 !

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: