Apie Bjaurųjį Ančiuką

Bjaurusis Ančiukas gyveno pakankamai gerai. Juo rūpinosi mama – Antis, o broliai ir seserys ančiukai linksmai klegėjo šalia. Jį reguliariai maitino ir niekas jo neskriaudė.

Ir gerus patarimus, pamokymus dalino, ir gyventi mokė. Kaip teisingai letenėles dėlioti, kaip gagenti, kaip elgtis ir ko laukti iš gyvenimo. O Bjaurusis Ančiukas jautėsi nelaimingas, toks nelaimingas, kad vieną dieną išėjo iš paukščių kiemo, mesdamas iššūkį pavojams.

Taip ir žmogui kartais nepakeliamai sunku kažkokioje aplinkoje – šeimoje ar darbe. Nors visi aplink ir sako, kad taip ir turi būti. Reikia gyventi pagal taisykles. Mokytis, dirbti ir teisingai letenėles dėlioti. Ir vesti, ir ištekėti – taip, kaip priimta.

Bjaurusis Ančiukas iš tikrųjų buvo gulbė, todėl jam ir buvo blogai. Esmė kartais ne aplinkoje, ne artimuosiuose, ne bendradarbiuose. Ir ne mūsų trūkumuose. O tiesiog žmogus – ne toks. Kitoks. Ne toks, kaip jo aplinka.

Todėl jis negali savęs išreikšti, susirasti antrosios pusės ir tiesiog pasijusti laimingu – nes jis gyvena svetimą gyvenimą. Todėl reikia ieškoti savų. Savo aplinkos. Keisti bendravimo ratą ir gyvenimo vietą.

Tai labai sunku – leistis į ilgą kelionę, be jokių garantijų. Ir pakeisti profesiją, ir pradėti bendrauti su naujais žmonėmis, ir naujai pažvelgti į save ir savo gyvenimą. Tačiau be šito galima pražūti – iš ilgesio ir dvasinės vienatvės.

Apie kurią kiti žmonės sako: “Kokia dar dvasinė vienatvė? Ką jūs čia prisigalvojate? Štai kiek žmonių aplink!“ Taip, daug. Daug kviestų, bet mažai savų. Ir reikia rasti savyje jėgų, kad surastum savus – jie tikrai kažkur yra, mes tai miglotai jaučiame dar nuo vaikystės.

Ir kiti jaučia – ir tai juos erzina. Todėl ir dalina patarimus, kaip teisingai letenėles dėlioti. Ir pataria mažiau galvoti…

Kartais pabėgimas iš įprastos aplinkos – vienintelis būdas išsigelbėti ir surasti savus.

Autorė – A. Kirjanova, vertė ruvi.lt

Visiems gražaus savaitgalio 🙂 !

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: