Žakas Fresko apie ateitį

*Mes dažnai girdime per informavimo priemones apie visas mūsų dienų blogybes. Bet ar dažnai girdime apie realius šių problemų sprendimų būdus? Šiandien daug kas kritikuoja, bet mažai kas rimtai galvoja apie problemų sprendimus.

*Ateitis neateina savaime. Mes turime ją sukurti – pirmiausiai suprasti mūsų visų siekius, paskatas, tikslus ir atrasti būdus, kaip visa tai bendromis jėgomis įgyvendinti.

*Dauguma žmonių nesupranta pagrindinių socialinio vystymosi dėsnių ir to, kaip jie veikia jų elgesį ir vertybinius orientyrus. Todėl jie nedaro išvadų, nežiūrint į tai, kad nuolat patiria spaudimą, baimę, nerimą dėl rytojaus, beprasmiškumą.

*Dauguma žmonių išmokyti vykdyti tam tikras užduotis, kad uždirbtų pragyvenimui, bet neišmoko mąstyti kritiškai. Ir net tuomet, kai jiems siūlomi konkretūs šiuolaikinių žmonijos problemų sprendimai, jiems neužtenka žinių, kad juos įvertintų.

*Turime keisti esamą gyvenimo sistemą, priešingu atveju nuolat susidursime su visomis šios sistemos problemomis – aplinkos tarša, bedarbyste, benamyste, nusikaltimais, karais, badu, ekonominėmis krizėmis, skurdu, ligomis, įvairiomis priklausomybėmis, moraline degradacija.

*Dabartinė visuomeninė sistema, jos valdymo metodai ir nuolatinės sisteminės krizės veda į visapusišką sistemos kolapsą ir lūžio momentą, kuris privers žmoniją rinktis naują gyvenimo kryptį.

*Tik išmintingas Žemės išteklių valdymas padės išspręsti visas šiandienines problemas. Naujoji visuomeninė sistema turi būti harmoninga, taiki, kūrybinga, atverianti beribes galimybes žmonijos vystymuisi ir tobulėjimui.

*Mums teks pripažinti, kad turime vienintelį teisingą ir sąžiningą sprendimą – pripažinti Žemės išteklius bendru visos žmonijos paveldu.

*Pereinamuoju laikotarpiu visos šalys priims sprendimą vienytis ir naudoti Žemės resursus bendram žmonijos labui. Reikės atlikti didžiulę turimų resursų – gamtos išteklių, gamyklų, ariamų žemių ir t.t. – inventorizaciją naujojo socialinio modelio parametrams nustatyti.

*Bus įkurta visiems prieinama turimų resursų duomenų bazė ir veiksmų koordinavimo centrai – tai leis planuoti tolimesnius žingsnius. Pagrindinė pirmaeilė užduotis bus gyventojų aprūpinimas maistu, vandeniu, būstu, medicininės pagalbos suteikimas ir aprūpinimas ekologiškais energijos ištekliais.

*Visos masinio informavimo priemonės bus panaudotos tam, kad supažindintų žmones su naująja pasauline gyvenimo sistema.

*Ypatingas dėmesys bus skiriamas tiems regionams, kur yra skurdas, badas, kur išsekintos chemine žemdirbyste ar nederlingos žemės. Ten bus pritaikyti visi naujausi ekologinės žemdirbystės (pvz., hidroponika) ir greito namų surinkimo gyvenviečių statybos metodai.

*Ekologiški energijos šaltiniai palaipsniui keis senąsias elektros linijas. Atsižvelgiant į vietovę, poreikius ir turimus išteklius, elektrą gamins vėjas, saulė, laisvoji aplinkos energija, geoterminiai procesai ir t.t..

*Dauguma pasaulio mokslo įstaigų darbuosis ties naujų gyvenviečių modelių, pramoninių objektų ir transporto priemonių kūrimu. Bus kuriamos ir susikaupusių atliekų ekologiškos utilizavimo sistemos.

*Visi tyrimai ir projektai nepriklausys nuo finansavimo, nes turimi ištekliai bus nukreipiami ten, kur jie labiausiai reikalingi. Tai pagreitins visų projektų įgyvendinimą.

*Visose srityse žmonės darbuosis tam, kad panaikintų bet kokį nepriteklių. Bus kuriamos ir greito reagavimo komandos nenumatytiems atvejams.

*Bus pertvarkomos švietimo ir medicinos sistemos, atsižvelgiant į gyventojų skaičių ir poreikius tam tikroje vietovėje. Kai kurie medicininiai punktai bus mobilūs – juos galima bus įrengti ten, kur bus poreikis.

*Svarbiausia – žmonija pradės vienytis bendriems tikslams visų labui. Kiekvienas žmogus turės visas galimybes išreikšti savo talentus ir geriausius gabumus. Bus sukurta kūrybinga vienybės atmosfera, kurioje žmonės greitai pamirš visą patirtą negatyvumą ir nelaimes.

*Tai bus didžiulė taiki žmonių mobilizacija, nukreipta į gamtos atkūrimą ir visuotinę žmonijos gerovę. To dar nebuvo žmonijos istorijoje, ir bus įmanoma tik tuomet, kai tam netrukdys pinigai.

Iš Žako Fresko pasisakymų parengė ir vertė ruvi.lt

2 mintys apie „Žakas Fresko apie ateitį“

 1. Labai norisi, kad tokia vieninga visuomenė būtų jau dabar. Aš todėl visuose savo komentaruose stengiuosi pabrėžti, kad pats laikas pradėti ieškoti ne to, kuo mes geresni ar blogesni vieni už kitus, bet kalbėtis, diskutuoti ir bandyti rasti bendrus sprendimus kaip pagerinti bendrą situaciją. Nepriklausomai nuo šalies, tautos, religijos. Nes Žemė- kol kas vieninteliai mūsų namai. Ir noriu tikėti kad dauguma bent savo namus stengiasi puoselėti, prižiūrėti, tvarkyti…
  Pradžia visų permainų vyksta pavienių žmonių sąmonėje. Bet jei tom idėjom dalijiesi, jos tampa realesnėm, diskutuotinom, tobulinamom. Pripažįstu, kad ne visiems. Nes pastebėjau kad bent mano kolektyve esu “keistuolė“, nes sakau ką galvoju, ką reikia keisti, kas patinka ir kas ne. O daugelis skundžiasi tik kaip sunku, bet su viskuo sutinka. Man tai nesuvokiama. Bet kol kas toks prisitaikymas ir nenoras keistis ir keisti aplinką stabdo mūsų progresą. Deja…

  Patinka

 2. Labas, Angela 🙂

  Visada labai malonu skaityti jūsų pamąstymus 🙂 . Toks jau visų pabudusiųjų gyvenimas – būti kitokiu, kalbėti apie tai, ko žmonės nesupranta ar nežino ir savo pavyzdžiu įkvėpti juos busti ir keistis 🙂 ..

  Todėl jus ir kviečiate vienytis, ieškoti konkrečių sprendimų visų gerovei, gerinti situaciją.. Tai jūsų širdies šauksmas, jūs kitaip jau negalite, nes jaučiate vienybę ne tik su žmonija, bet ir su mūsų gražiąja planeta, jaučiate atsakomybę ir suprantate, kad bet kokios blogybės žmonijos gyvenime neišvengiamai, anksčiau ar vėliau, bet veikia visus.

  Pirmapraeiviu būti ne taip jau lengva, bet tik tokių žmonių dėka palengva keičiasi mūsų visų gyvenimas. Gali atrodyti, kad vienas žmogus nieko negali, bet tai netiesa: visi reikšmingi pokyčiai (deja, ir negatyvūs..) visada prasideda nuo vieno žmogaus idėjų, kurios pritraukia ir kitus žmones.

  Pažvelkime į žmonijos Šviesuolių gyvenimą: Vydūno, Levo Tolstojaus, Krišnamurčio, Žako Fresko ir daugybės kitų – jie skleidė ir tebeskleidžia evoliucijos idėjas, kurios skaidrina žmonių sąmonę ir skatina juos tobulėti. O kiek dar tokių žmonių, kurie savo kasdieniniame gyvenime tyliai įgyvendina visus doros, vienybės, evoliucijos principus.. Ir tai taip pat veikia kitų žmonių gyvenimus.

  Todėl visų Šviesuolių pagrindinis bruožas – kantrybė, ramybė ir nuoseklumas.. Jūs teisi – kalbėtis, diskutuoti apie mūsų realybę ir ateitį būtina, nes tai galiausiai įgauna kryptį ir formą.

  Todėl – kantrybės ir stiprybės, Angela 🙂 ! Kaip gerai, kad yra tokių žmonių, kaip jūs, ir kad tokių žmonių vis daugiau 🙂 ! Tai labai geras ženklas mums visiems – juk viskas prasideda nuo idėjų, pokalbių, diskusijų ir galiausiai perauga į gražius didelius darbus.. ir mes tikrai pakeliui į tuos gražius pokyčius visų gerovei ir labui 🙂 !

  Ačiū jums, Angela 🙂 !

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: