Natūrali kosmetika kūnui

Mes leidome save įtikinti, kad daugybė agresyvių cheminių junginių gražiuose kosmetikos buteliukuose ir indeliuose ne tik nekenkia sveikatai, bet ir yra naudingi. Paskui stebimės – iš kur įvairios alerginės reakcijos ar net odos ligos. O kai nuvilia pažadai ant etikečių – ieškome vis naujų priemonių, ir.. labai retai nagrinėjame jų sudėtį.

O vertėtų.. Juk tų priemonių šiais laikais labai daug, ir jei turime nemažą jų rinkinį, visos jų sudedamos dalys neišvengiamai darys mums poveikį. Ir ne tik mums – visi prausikliai, geliai, muilai, šampūnai ir galiausiai vakare nuplaunama kosmetika – nepaliaujamai teršia ir Gamtą.

Kokių priemonių mums reikia? Žinoma, natūralių – tokių, kurios tinka gyvam organizmui. Ajurvedoje apie tai yra labai teisingas posakis: ant veido ir kūno galima tepti tik tai, ką galima įsidėti į burną. Jei kitaip – galima tepti tik tai, nuo ko nenusinuodysime ar nesusirgsime paragavę. Štai kaip viskas paprasta..

Todėl šiandien peržvelkime keletą paprastų priemonių, kuriomis galima pakeisti nuodingą chemiją.

Medus

Iš jo galime pasidaryti medaus-pieno prausiklį kūnui, lygiomis dalimis sumaišę medų ir pieną. Oda po tokio prausimosi bus lygi ir švelni.

Jei medų sumaišysime su rupia druska – gausime puikų kūno šveitiklį.

Galime pasidaryti ir medaus vandenį (1 arb. š. ištirpinamas stiklinėje vandens), kuriuo naudinga prausti veidą.

Medumi labai sveika (ir skanu!) tepti lūpas, kad neskilinėtų.

Geriamoji soda

Pėdų odą minkštinanti vonelė: 3 šaukštus sodos ištirpinti dubenyje šilto vandens, mirkyti kojas. Pėdos bus švelnios, dings nemalonus kvapas.

Sodos vonia: pusę puodelio sodos supilame į vonią. Soda neutralizuoja rūgštis, pašalina prakaito kvapą. Oda bus minkšta ir švelni.

Sodos ir vandens košele galima tepti vabzdžių įgėlimo vietas – numalšina niežulį ir patinimą.

Galima naudoti vietoje dezodoranto – ištrinti pažastis soda, leisti nudžiūti, nuvalyti – nebus jokio kvapo.

Soda naudojama ir veido bei kūno odai šveisti – sumaišomos 3 dalys sodos ir 1 dalis vandens.

Gali būti puiki alternatyva ir dantų pastai: drėgną dantų šepetėlį tiesiog pamerkti į sodą ir valyti dantis. Arba: ruošiame košelę iš sodos ir 3% vandenilio peroksido – dantys bus balti, dantenos sveikos.

Ūkinis muilas

Rankų nagams stiprinti – išmuiluoti pirštų galus, kad susidarytų standi puta ir palaikyti pusvalandį. Paskui gerai nuplauti ir leisti nagams gerai išdžiūti. Po to patepti rankas bet kokiu natūraliu aliejumi. Turėsite sveikus ir stiprius nagus, o kartu ir profilaktiką nuo visų bakterijų ir grybelių.

Patariama ūkiniu muilu nors 2 kartus per savaitę nuprausti veidą, kad visada jaunai atrodytų. Po tokio nusiprausimo galima palepinti odą paprastu vaikišku kremu. Oda išsilygins, bus švelni, išnyks odos tempimas, dirglumas.

Jei oda riebi – geresnė priemonės prausimuisi kaip ūkinis muilas nerasite. Jeigu prausitės tik ūkiniu muilu, neturėsite odos problemų (įvairūs bėrimai ir pan.).

Moterims su problemine išporėjusia oda gali padėti toks visai paprastas receptas: kasdien nakčiai nusiprausti karštu vandeniu su 72 % rudu ūkiniu muilu.

Po depiliacijos, skutimosi: kad panaikintumėte odos paraudimą jautriuose vietose, tereikia išmuilinti vieną kartą ūkiniu muilu probleminę vietą ir odos suerzinimas išnyks.

Kad panaikintumėte pėdų įtrūkimus ir sukietėjimus, patariama pasidaryti tokias karštas voneles: 2 litrai karšto vandens, 1 arbatinis šaukštelis sodos, 1 valgomasis šaukštas sutarkuoto ūkinio muilo.

Jei stipriai nudegėte saulėje arba nusiplikinote pirštą – sutepkite ūkiniu muilu, ir skausmas greitai praeis.

Avižų dribsniai

Prausiklis veidui – sudrėkintais avižų dribsniais lengvai masažuoti veidą, o jei leisite išdžiūti, veiks kaip kaukė. Paskui nuplauti. Oda bus lygi ir švelni.

Kaukė sausai pėdų odai – užpilti avižinius dribsnius karštu vandeniu, šiek tiek atvėsinti ir šiltus užtepti ant pėdų dešimčiai minučių. Pėdos atsigaus, suminkštės.

Miltai

Miltų, augalinio aliejaus ir ciberžolės mišinys (stiklinė miltų, pusė stiklinės augalinio aliejaus, pusė šaukštelio ciberžolės ir šiek tiek vandens, kad gautųsi pastos konsistencija) naudojamas vietoje muilo. Nuolat naudojamas, padeda išlaikyti odą jauną ir stangrią.

Rūpaus malimo miltai gali būti naudojami kaip odos šveitikliai.

Augaliniai aliejai

Jie gali pakeisti visus kremus. Augalinių aliejų dabar gausybė: kokosų, vynuogių kauliukų, mango, kakavos, avokadų, taukmedžio ir t.t.. Juos galima maišyti, pasirinkti pagal poveikį. Daugumos aliejų kvapai labai malonūs. Jei naudosite juos kelis mėnesius, jų privalumą tikrai pastebėsite – oda atsigaus, pasidarys sveika ir švytinti, išsilygins smulkios raukšlelės.

Taigi – viskas šalia, pažįstama, paprasta, o svarbiausia – naudinga ir niekam nekenkia. Todėl rinkimės natūralumą 🙂 !

4 mintys apie „Natūrali kosmetika kūnui“

  1. Žinoma, kol kas nepakeisi, bet pradėti reikia 😉 . O medus tikrai labai padeda, jau senokai tuo naudojuosi. Dar kokoso sviestas labai tinka lūpoms, ir kvapas skanus 🙂 .

    Patinka

  2. Labas. Sugrįžau padėkoti už patarimą vietoje dezo naudoti sodą. Dabar karšta ir buvo proga patikrinti :)). Veikia visu šimtu ir VISĄ DIENĄ! Net jei prakaituoji, jokio kvapo! Naudoju paprastai: nusiprausiu ir sausas pažastis padengiu, patrinu soda, nuvalau- viskas, to pakanka!!!Tenka dažnai važinėti troleibusais, tai kartais nosį rėžia žmonių prakaito arba aštrus dezų kvapas. Vasarą tai nepakenčiama! Ačiū dar kartą!!! 😀

    Patinka

  3. Labas, Giedra!

    O, kaip smagu, kad buvo naudinga.. Be to, toks būdas ir sveikesnis, ir pigesnis 🙂 . Aš taip pat juo naudojuosi.

    O dėl prisikvėpinusių žmonių – taip, tai didelė problema aplinkiniams 🙂 … Jie patys, matyt, pripranta ir nejaučia savo kvepalų, bet šalia jų tikrai nosį riečia..

    Ačiū, kad pasidalinote savo patirtimi – gal dar kam nors pravers. 🙂

    Patinka

Parašykite komentarą