Vėl ir vėl apie laimę :)

Ką iš tiesų reiškia būti “čia ir dabar“? (Dž. Krišnamurti)

Galima sakyti, kad tai laimės sinonimas. Ir tai paprasta paaiškinti: mes galime būti laimingi tik sąmoningai, pilnai išgyvendami kiekvieną akimirką.

Pavyzdžiui, žmogus dirba, bet galvoja ne apie darbą, o apie pietus, o pietaudamas galvoja ne apie maistą, bet apie darbą… Arba žaidžia su vaiku, bet galvoja apie šventinį vakarą, o šventinio vakaro metu galvoja apie tai, kad reikėtų daugiau žaisti su vaiku, ir t.t..

Tai užburtas ratas: klaidžiojančios mintys, neramus protas, aptemdyta sąmonė… Tokiu atveju žmogaus tiesiog nėra akimirkoje “dabar“, jo mintys vedžioja jį ratu.

Dabar suprantate, kodėl mūsų mintys tokios galingos? Jos mus veda, tiesiogine prasme – veda: viena ar kita linkme… arba ratu.

Būti “čia ir dabar“ reiškia būti sąmoningu, savo mintimis būti šioje akimirkoje – tik taip galime pajusti gyvenimo pilnatvę. Būti “čia ir dabar“ iš tiesų reiškia būti laimingu :)!

Vakar mane aplankė laimė (Al Kvotionas)

Ji buvo apsirengusi rudenį, kvepėjo spalvotais lietumis ir kažkodėl – meduoliais. Mes sėdėjome virtuvėje, aš vaišinau ją karšta arbata, o ji pagardindavo ją nubyrėjusiais kvapniais rugpjūčio žvaigždžių žiedlapiais.

Paskui ji atsisėdo ant palangės ir tyliai uždainavo.

Ji dainavo apie tai, kas tyra, svarbu, mylima; apie tai, kas tyliai gyvena širdyje ir padaro rankas švelniomis; ji dainavo apie žmonių juoką, kuris panašus į šiltą gintarinį vėją ir apie šlapius nuo rasos lašelių takelius, vedančius į tai, ko kiekvienas ieško.

Mes praleidome kartu visą naktį.

Ji tūpdavo paukšteliu ant peties arba guldavosi ant kelių minkšta murkiančia kate.

O ryte susiruošė į kelionę, atsiprašė, žadėjo būtinai užsukti pavakaroti, paskui užsimetė ant liaunų petukų vaikiškais sapnais nuspalvintą vaivorykštę ir išskrido pro duris.

Bet aš laimingas, nes atsigręžusi ant slenksčio, ji pasakė, kad eina pas tave. Pasitik ją.

Visiems smagaus ir šilto savaitgalio! 🙂

4 mintys apie „Vėl ir vėl apie laimę :)“

 1. Labai! Labai patinka Al Kvotiono pasakojimas apie laimę..Beskaitant prisiminiau Nyčės citatą:
  “Laimė, kiek nedaug tereikia, kad ji būtų!.. Mažiausio, nepastebimiausio, lengviausio dalykėlio, driežo krepštelėjimo, dvelktelėjimo, šlamesio, akies žvilgtelėjimo, – didžiausią laimę sudaro maži dalykai“.
  Nurimkime… ir džiaukimės tuom ką turime čia ir dabar 🙂
  Dėkoju.
  Gero savaitgalio ir Tau! 😉

  Patinka

 2. Labas, Vilija! 🙂

  Man taip pat šis pasakojimas patiko. Vilija, dėkui už citatą, ir tikrai: didelę laimę sudaro maži dalykai – tai ypač išryškėja, kai pažvelgiame į praeitį ir labai dažnai pamatome – KOKIE buvome laimingi, bet pasidžiaugti nespėjome :). Todėl pritariu: džiaukimės tuo ką turime čia ir dabar :)..

  Gero ir Tau savaitgalio, Vilija :)!

  Patinka

 3. Noriu pasidalinti pasakojimu apie laimės paslaptį 🙂

  Kartą į patį išmintingiausią žmogų pasaulyje, prašydamas atskleisti laimės paslaptį, kreipėsi vienas jaunuolis. Išminčius pasiūlė pasivaikščioti po rūmus ir po poros valandų grįžti.

  – Prašau tave tik vieno. Vaikščiodamas kartu neškis ir šį šaukštelį, tik jokiu būdu neišlaistyk aliejaus, – užbaigė išminčius, įteikdamas jaunuoliui šaukštelį su dviem aliejaus lašais.

  Po poros valandų jaunuolis sugrįžo. Išminčius jo paklausė:

  – Ar matei mano pokylių salės gobelenus? O ar matei, kokie nuostabūs sodai? Atkreipei dėmesį į gražiuosius pergamentus?

  Susigėdęs jaunuolis prisipažino nieko nematęs. Jam terūpėjo viena: neišlaistyti aliejaus.

  – Grįžk atgal ir pasigėrėk mano rūmų grožiu, – paliepė išminčius.

  Jaunuolis paėmė šaukštelį ir vėl leidosi žvalgytis po rūmus. Šįkart apžiūrėjo visus meno šedevrus, gėrėjosi sodais, kalnais, gėlėmis. Sugrįžo pas išminčių ir išsamiai papasakojo ką matęs.

  – O kur du aliejaus lašai, kuriuos tau patikėjau? – paklausė išminčius.

  Vaikinas dirstelėjo į šaukštelį ir suprato juos išliejęs.

  – Štai tau mano patarimas. Laimės paslaptis – tai sugebėjimas gėrėtis visais pasaulio stebuklais, niekada nepamirštant dviejų aliejaus lašų mažame šaukštelyje, – užbaigė išminčius.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s