Kaip išvalyti proto “audinį“

Protą galime palyginti su tuščiu indu, todėl jis gali būti kūrybinės, dieviškos energijos kanalu-laidininku ir dvasinio įkvėpimo išraiškos įrankiu.

Tačiau mūsų protas dažniausiai apraizgytas įvairiais “siūlais“ – prielaidomis, baimėmis, norais, iliuzijomis, realybės interpretavimais.., supinančiais labai tankų įsitikinimų ir tikėjimų “audinį“, kuris užgožia vidinę dvasinę šviesą.

Bendraudami su žmonėmis, mes pastebime, kad labai dažnai jų dvasinė šviesa yra uždengta storu proto audiniu. Tas tankus audinys iškreipia bet kokį įvykį ir nepraleidžia pozityvaus kūrybinio polėkio, bandančio patekti į protą.

Proto audinys dar primena garų surinkėją virš viryklės, ant kurio kaupiasi vis daugiau riebalų, trukdančių sutraukti garus. Todėl didžioji įspūdžių dalis ilgam užstringa proto audinyje: net nereikšmingi žodžiai, ištarti pardavėjos ar taksisto, yra tuoj pat “pagaunami“, prilimpa..

O kaip jūsų protas – ar nelaiko jis savame audinyje daugybės seniai prabėgusių įspūdžių? Ar norėtumėte jį išvalyti ir pašalinti keletą trukdančių įpročių, stabdančių baimių, ribojančių prielaidų, įkyrių norų?

Ar norėtumėte lengvai papurtyti šį storą audinį, kad atsikratytumėte slogių praeities pergyvenimų, traumų, užslėptų pasąmonės mechanizmų?

Ko gero, kiekvienam pravartu tai atlikti.. Proto audinio papurtymas vadinamas išsivalymu. Toks apsivalymo procesas – dvasinės evoliucijos pagrindas. Tam atlikti yra daugybė įvairių metodikų.

Pačios efektyviausios iš jų – savianalizė, psichologija, meditacija. Apsivalius proto audinys pasidaro plonesnis ir laidesnis: ryškūs išgyvenimai jame ilgam neužstringa ir netampa negatyvumo šaltiniu ateičiai.

Tai nereiškia, kad mes pasidarome bejausmiai. Tai reiškia, kad mes reaguojame į tai, kas vyksta šiuo metu, bet neužsikabiname už to įvykio ir negeneruojame negatyvumo. Mes tiesiog reaguojame, sprendžiame, darome išvadas, atleidžiame ir paleidžiame.

Jei nuolat valysime savo proto audinį – palaipsniui pasieksime būseną, kai audinys išretės ir visiškai išnyks. Tokia būsena vadinama palaima, vienybės pojūčiu, visaapimančia būsena. Kai tokia būsena tampa nuolatine – ateina nušvitimas, tobulumas, dieviškumas..

Ką pirmiausiai iš savo proto audinio norėtumėte pašalinti jūs? 🙂

Pagal R. E. Nadžemi alegoriją

Visiems linkiu smagaus artėjančio savaitgalio! 🙂

3 mintys apie „Kaip išvalyti proto “audinį““

 1. Sveika, Vilte:)

  Labai svarbi ir labai retai prisimenama tema. Deja R.E.Nadžemi apie tai kalba labai abstrakčiai ir labai metaforiškai.
  Iš ties dabartiniame pasaulyje visi puikiai žino apie žmogaus kūno ir aplinkos higieną. Vaikai nuo mažens mokomi valytis dantis, prieš valgį plauti rankas. Žinome, kad reikia kovoti su dulkėmis ir nešvara, miestų gatvėmis jau seniai neteka atviri kanalizacijos upeliai, o šiukšlės kruopščiai surenkamos ir utilizuojamos.
  Visi domimės ir žinome ką valgyti ir gerti sveika ir ką nelabai. Žinome, kaip reikia prižiūrėti ir treniruoti savo kūną, lankome sporto ir sveikatingumo centrus ir t.t.

  Viskas puiku, tačiau labai retai susimąstoma apie proto, dvasios arba sielos higieną. Dažniau gal tik kalbame ir girdime apie emocinės kanalizacijos ir purvo srautus plūstančius į žmonių galvas iš televizijos ekranų, lendančius iš pašto dėžučių reklaminių bukletų ir prekių katalogų pavidalu, bet ar kas susimąsto ką atiduodame mainais į įvairiausias nuolaidų ir lojalumo korteles? Ar išties viskas gerai kai ištisai pergyvename dėl nelaimingų žmonių, gyvenančių kitoje žemės rutulio pusėje, rodomų per TV, kuriems realiai niekuo nepadedame ir negalime padėti? Ar tikrai visi “sėkmės mokytojai“ ir “guru“ įvairiausiuose seminaruose ir sektose tik susirenka mūsų litus ar dar ir susuka smegenis? ir t.t.

  Geros dienos

  Vladas:)

  Patinka

 2. Būtų visai įdomu plačiau sužinoti apie išvalymo metodikas. Nors…tikriausiai tai labai individualu ir kiekvienas pats turim atrasti.

  Patinka

 3. Sveiki 🙂

  Taip, čia yra metafora, bet man ji pasirodė gera :). O apie informacinį srautą iš MIP – taip, aš tau pilnai pritariu, nieko, išskyrus negatyvumą ir mentalines šiukšles ten nėra.. Mūsų aplinkoje jau daug žmonių, kurie atsisakė ir televizorių, ir laikraščių skaitymo – jie renkasi informaciją savarankiškai. Ir apie “sėkmės mokytojus“ ir guru – tu teisus, Vladai.. Taip ir yra. Bet matyt, tik pajutę tokio “užsišiukšlinimo“ pasekmes (niūrumą, nusivylimą), susimąstome – iš kur tai ir ar tikrai tai reikalinga.

  Dovile, tikrai kiekvienas “valosi“ kaip sugeba. Pritarsiu autoriui – tam pirmiausiai reikalinga ramybė – kad paprasčiausiai susektume (savianalizė), kas tame prote sukasi.. Taip pat psichologijos žinios svarbios – kad žinotume, kaip veikia mūsų protas ir psichika. Sustabdyti proto veiklos neįmanoma (ir ar reikia?), o štai valdyti savo protą, savo mintis tikrai galime išmokti – tuomet neprisikaups tų “šiukšlių“ ir protas dirbs tvarkingai tikslingai, o ne chaotiškai. Man labai padėjo mintis: protas turi būti padėjėjas, “kanceliarinis darbuotojas“, o ne viršininkas ;).

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s