Aurelijaus Verygos paskaita apie blaivybę

Reklama

8 mintys apie „Aurelijaus Verygos paskaita apie blaivybę“

 1. Sveika Vilte,

  Puiki paskaita. Labai dera prie filmuko apie aplinkinių įtaką mūsų sprendimams:). Nors buvau girdėjęs panašią Aurelijaus paskaitą Kaune, su malonumu išklausiau dar kartą. Gal būt paskaitos, straipsniai ar knygos mums atrodo protingos ir į domios tada, kai sutampa su mūsų pačių vertybėmis bei gyvenimiška patirtimi ir ją apibendrina.

  Gal pasikartosiu, bet noriu parašyti kodėl, mano nuomone, kai kurie gydytojai rekomenduoja alkoholį vienų ar kitų ligų profilaktikai:

  Nepamirškime, kad gydytojai yra mūsų visuomenės dalis, todėl alkoholio vartojimas būdingas ir jiems. Kaip ir vertinimas, jog tas kiekis kurį vartoji pats ir yra būtent ta norma kuri nekenksminga ar netgi naudinga. Medikas, rekomenduodamas pacientui retkarčiais išgerti, tokiu būdu bando nuraminti save ir pateisinti savo paties gėrimą. Įdomu ar rastume bent vieną gydytoją visiškai nevartojantį alkoholio, kuris rekomenduotų pacientui jį vartoti profilaktiškai.

  Vladas

  Patinka

 2. Sveiki 🙂

  Vladai, puiki mintis, geri argumentai – “Nepamirškime, kad gydytojai yra mūsų visuomenės dalis, todėl alkoholio vartojimas būdingas ir jiems. Kaip ir vertinimas, jog tas kiekis kurį vartoji pats ir yra būtent ta norma kuri nekenksminga ar netgi naudinga. Medikas, rekomenduodamas pacientui retkarčiais išgerti, tokiu būdu bando nuraminti save ir pateisinti savo paties gėrimą. Įdomu ar rastume bent vieną gydytoją visiškai nevartojantį alkoholio, kuris rekomenduotų pacientui jį vartoti profilaktiškai“. AČIŪ – gali prireikti diskusijose 🙂

  Jurgi – tikrai tiesiai šviesiai 🙂 .. Vakar buvo ypač daug lankytojų, supratau, kad ši tema domina daugelį. Tik ne visi parašo savo įspūdžius, dėkui, kad pasisakėte.

  Aušra – buvau girdėjusi šią paskaitą, įdėjus į tinklapį paklausiau dar kartą. Labai geras dėstytojas, paklausius supranti, kad tiesa yra paprasta, o va melas – painus ir.. lengvai demaskuojamas. Tereikia noro sužinoti tiesą 🙂 ..

  Maxai – visi renkamės, kam gaišti ar skirti laiką.

  Ačiū visiems 🙂

  Patinka

 3. Labas Vilte 🙂

  Žmonės geria, nes juose irašyta savęs susinaikinimo programa. Jie sau geria ramiai ir save naikina po truputi. Juk alkoholis naikina smegenų ląsteles, kurias su šlapimu yra pašalinamos į unitazą. Geriantis žmogus ramiai ‘išmyža’ savo smegenis 🙂 Bet to jis sąmoningai nesupranta ir net neigia tą.
  Ką gi galima pasiūlyti? Kokį sprendimo būdą? Žmonėms reikia kažkokio kito užsiėmimo, kuris pakeistų susibėgimus kartu su alkoholiu. Žmonės bėga nuo savęs, savo baimių ir nerimo ir visko kas jiems nepatinka, kad patekti į ‘normalią’ atpalaiduojančią, girtą būseną. Pirmiausia reikėtų organizuoti susitikimus sąmoningai. Sugalvoti prieš susitinkant pokalbio temą, kuri padėtų iškelti sielos ligas ir kartu ieškoti sprendimo variantų. Tai vestų į išgijimą.

  Patinka

 4. Sveikas Evaldai,

  Nors tavo komentaras buvo skirtas ne man, bet gal neįsižeisi.

  Spėju, jog žmonės, skirtingai nuo kitų planetos gyventojų vartoja alkoholį ar kitas svaiginančias medžiagas todėl, kad natūralioje gamtoje visi gyvena „santarvėje su savimi“, o kultūra verčia žmones atlikti tam tikrus socialinius vaidmenis, tai sukelia įtampą. Gal būt tuo galima paaiškinti, kodėl vieni „vartoja“ daugiau, o kiti mažiau ar iš vis gali sau leisti būti abstinentais. Jei žmogus turi pakankamai drąsos ir valios jėgos būti savimi, jis susitvarko gyvenimą taip, kad socialinis vaidmuo nėra labai nutolęs nuo jo paties esmės. Jis gyvena ten ir su tuo su kuo ir norėtų gyventi, dirba tai kas jam patinka ir skaitydamas paskaitą (ar šiaip bendraudamas) kalba tai ką galvoja ir jaučia. T.y. gyvena neįsitempęs. Tada nereikia ir „atsipalaiduoti“
  Na, dar vienas negeriančiųjų segmentas – tai visiškai adaptuoti piliečiai, kurie visur ir visada klausė tėčio ir mamos, paskui mokytojų, viršininkų, medikų ir įstatymų. Šie labiausiai paveikūs antialkoholinei socialinei reklamai, bet, deja, ir gydytojų rekomendacijoms, saikingai vartoti „dėl širdies“:)

  Na ir anekdotas, manau, tinkantis prie temos:

  „Pagiringi policininkai sustabdo vairuotoją ir bando išlaužti kelis litus baudos:
  – Tu ką iš ryto išgėręs ar nuo vakar dar jaučiasi?
  – Baikit, vyrai aš visai negeriu. Abstinentas.
  – Tai ką, žolę rūkai?
  – Ne, nerūkau net tabako.
  – Reiškia badaisi?
  – Ne, niekad net minties tokios neturėjau.
  – Tai kaipgi tu atsipalaiduoji? – negali suprasti policininkai.
  – O aš ir neįsitempiu.“

  Gero vakaro

  Vladas

  Patinka

 5. Sveiki 🙂

  Evaldai, gal patikslinčiau, kad alkoholio vartojimas įjungia susinaikinimo programą. Kadangi teko sudalyvauti bendraminčio Sauliaus inicijuotame projekte Blaivi Tauta, tai narkotinių medžiagų temą išsinagrinėjau gana plačiai – skaičiau medicininę, psichologinę, sociologinę medžiagą. Man tai buvo labai naudinga, nes sau, nors alkoholio nevartoju jau seniai, padėjau galutinį tašką šiuo klausimu. Džiugu, kad padėjome ir keliems žmonėms, kurie tos publikuotos medžiagos dėka padarė svarbius sprendimus. O visa kita – taip, išėmus alkoholį iš gyvenimo, žmonės ne tik atrastų daug prasmingos ir įdomios veiklos, bet ir dingtų labai daug negatyvumo, nusikaltimų, ligų..

  Vladai, pritariu – “Jei žmogus turi pakankamai drąsos ir valios jėgos būti savimi, jis susitvarko gyvenimą taip, kad socialinis vaidmuo nėra labai nutolęs nuo jo paties esmės. Jis gyvena ten ir su tuo su kuo ir norėtų gyventi, dirba tai kas jam patinka ir skaitydamas paskaitą (ar šiaip bendraudamas) kalba tai ką galvoja ir jaučia. T.y. gyvena neįsitempęs. Tada nereikia ir „atsipalaiduoti“. Ir anekdotas – geras!! 🙂

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s