Priimti viską taip, kaip yra

Tai pirmiausiai reiškia atidumą ir sąmoningumą tam, kas šiuo metu vyksta. Tai veiksmas, vykdomas švaria sąmone, o ne protu. Tai reiškia kažkam leisti būti tokiam, koks jis yra dabar – be išankstinių nuostatų ir iš to kylančių bandymų vertinti, lyginti, slopinti, ignoruoti, sulaikyti arba neigti. Protas negali priimti visko, kaip yra, jis tuoj pat įjungia mąstymo procesą, trukdantį suvokti realybę ir priimti adekvačius sprendimus.

Būtent pagal chaotišką mąstymą mes galime lengvai atsekti proto veiklą ir valdyti mąstymo procesą – tai labai padeda augti dvasiškai ir neįsivelti į proto išvedžiojimus. Kad pamatytume reiškinį tokį, koks jis yra, mes turime nukreipti į jį savo dėmesį be išankstinių nuostatų, kurios visada nuveda nuo esmės. Priimti taip, kaip yra, reiškia suvokti ir pripažinti tai, kas vyksta momente “čia ir dabar“, ir, reikalui esant, priimti sprendimus situacijai keisti.

Tai nereiškia pasyvaus stebėjimo ar abejingumo, atvirkščiai – tai dėmesingumas tam, kas vyksta ir tam, kas svarbu šiuo momentu. Priešingybė tam yra nevaldomas įsitraukimas į mąstymo procesus ir nesuvokimas, kas vyksta šiuo momentu. Pavyzdžiui, einame per gatvę ir matome, kad automobilis artinasi greičiau, nei mes einame. Jei esame dėmesingi, tai suvokiame šį faktą ir paspartiname žingsnį – taip išsprendžiame iškilusią problemą ir mūsų dėmesys vėl laisvas, be jokio pasinėrimo į begalinius svarstymus.

Tai optimali sąmonės būsena, kai mąstymo procesas yra valdomas. Protas turi būti pagalbininkas, bet ne valdytojas. Tuo tarpu jei tokioje situacijoje būsime nedėmesingi, galime nepamatyti artėjančio automobilio arba supanikuoti, pasidavę chaotiškam mąstymui. Jei žmogus valdo savo mąstymo procesus, tuomet jo dėmesys yra dabarties momente, todėl galima daryti išvadą, kad sąmoningumas, dėmesingumas, buvimas “čia ir dabar“ ir priėmimas visko taip, kaip yra – tai sinonimai.

Jeigu mums sunku priimti kažką taip, kaip yra, tuomet mes galime pripažinti savo nenorą priimti realybę – tai taip pat sąmoningas veiksmas, neįtraukiantis į chaotišką mąstymą. Pavyzdžiui, jei erzina kažkoks žmogus, tuomet pripažinkime savo susierzinimą, ir jis išnyks. Kodėl jis išnyksta? Todėl, kad pripažindami savo susierzinimą, mes tampame jo stebėtojais, ir jis visiškai išnyksta mūsų sąmoningume, nes neturi dirvos – mūsų minčių – savo augimui. Tai nereiškia, kad iš karto priimsime šį žmogų tokį, koks jis yra, bet mes išmoksime įveikti savo susierzinimą jo atžvilgiu, o tai jau yra labai daug!

Nepriėmimas kažko taip, kaip yra, sukuria mentalinę (protinę) įtampą, kuri yra linkusi kauptis, ir gali įtakoti ne tik proto veiklą, bet ir mūsų elgesį bei savijautą. Toks žmogus gali būti įsitempęs, gali pradėti elgtis neadekvačiai esamai situacijai, nes reaguoja į ją per užslopintos patirties prizmę. Tuo tarpu kai priimame viską taip, kaip yra, mes pilnai išgyvename situaciją ir mąstome bei veikiame adekvačiai jai.

Kodėl svarbu tai suprasti ir ką tai duoda? Pirmiausiai, mes pasidarome dėmesingi ir sąmoningi, ir iš mūsų gyvenimo išnyksta daug chaotiškos ir beprasmiškos veiklos. Priimti situaciją tokią, kokia ji yra, reiškia ją pilnai išgyventi – pajusti, liūdėti ar džiaugtis ja, arba, reikalui esant, performuoti ją taip, kad ji būtų pozityvi, pagerinti- tai gyvenimo kūrėjo pozicija, juk savo gyvenimą mes kuriame “dabar“ momente. Kiekvieno mūsų galioje yra gyventi švaria sąmone ir būti savo gyvenimo kūrėju.

Begaliniai svarstymai, dvejonės, vertinimai kuria chaotišką mąstymą, jis panašus į virusus kompiuteryje, kurie trukdo ir stabdo jo veiklą. Manoma, kad viena iš priežasčių, kodėl žmogus teišnaudoja nedidelę dalį savo smegenų potencialo, ir yra daugybė neapdorotos (nepriimtos kaip yra, ir dėl to neįsisąmonintos) informacijos. Kol mes paskendę savo vidiniuose svarstymuose, visa, kas vyksta aplinkui, didžiuliais klodais nusėda pasąmonėje. Gera žinia yra ta, kad visus šiuos “virusus“ mes galime pašalinti, išmokę būti sąmoningais ir pradėję gyventi švaria sąmone.

Mąstymo procesas yra labai svarbus – tai mūsų gyvenimo valdymo pagrindinė priemonė. Todėl turime išmokti jį valdyti, kitaip jis pradeda valdyti mus.. Ką jūs apie tai manote?

6 mintys apie „Priimti viską taip, kaip yra“

 1. Labas, Ruvi.
  Gal galetumete patarti kaip eilgtis mano atveju??
  Prieš pora metų mečiau rūkyti, ir viskas labai šaunu būtų, tik jei ne mane nuolat supanti rūkalų smarvė – negaliu jos pakęsti, o aplink mane vien rūkaliai. Rūkoma mano gyvenamojoje vietoje, Darbe net tualete ir valgomąjame rūkoma. Bandžiau daug žmonių pakeisti ir gražiuoju ir piktuoju 🙂 bet viskas veltui. Bandau prisitaikyti prie to, bet tyliai ant visų rūkalių pykstu – juk jie žaloja mano sveikatą! Gal galit patarti kaip atsikratyti piktų minčių 🙂

  Patinka

 2. labas rytas,
  ….Priimti situaciją tokią, kokia ji yra, reiškia ją pilnai išgyventi – pajusti, džiaugtis ja, arba, reikalui esant, performuoti ją taip, kad ji būtų pozityvi…..
  va cia tai sunkiausias dalykas – performuoti situacija i pozityvia 🙂 nezinau, kaip Jums, bet man tai labai daug pastangu reikalaujantis dalykas. Na, gal mano situacijos tokios, taip sakant, keistos, bet kai jau sugalvoju visa seka, kaip cia viskas dabar yra pozityvu, tada pasidaro labai gaila saves, kad va sitaip sunkiai turiu sau irodineti, jog gyvenmas visgi puikus…. 🙂 ir is karto pradedu tuo abejoti….. 😦

  Patinka

 3. Sveiki visi 😀 ,

  Blogiukai, sveikinu su tuo, kad metėte rūkyti – tai išties svarbus žingsnis savo sveikatos labui 🙂 . O aplinkiniai.. čia jau sudėtingesnis klausimas, nes deja, kolkas dar daug žmonių yra linkę gyventi nesveikai 😦 ..
  Patarimai apskritai yra tuščias reikalas, nes žmogus visvien sprendžia pats 🙂 . Ką aš daryčiau? Aišku, spręsčiau tą klausimą visais įmanomais būdais – taikiai, griežtai, pagal įstatymą, ir su jumoru (pvz., užsidėčiau respiratorių ar dujokaukę 😉 ) , bet spręsčiau tol, kol būtų rezultatai. Nekovočiau, bet ieškočiau ir bandyčiau visus įmanomus būdus, kol sulaukčiau rezultato, o kryptingi veiksmai visada duoda rezultatus.
  Juk tai jūsų sveikata, žinote, kad pasyvus rūkymas taip pat kenkia.. SĖKMĖS jums ieškant sprendimų 🙂 !!

  lyja, kaip smagu, kad užeini ir parašai savo nuomonę 😀 .
  Priimti viską taip, kaip yra – nelengvai išugdoma būsena, vienuoliai jos siekia metų metais.. Gyvenant pasaulietišką gyvenimą išlikti harmoningu žmogumi yra sudėtinga: mes tik galime kartas nuo karto pasitikrinti savo “sugedimo“ lygį.. bet ir tuo retas užsiima.
  Mūsų dualūs įsitikinimai dažnai neturi nieko bendro su realybe (bet koks stereotipas trukdo suvokti tikrovę). Realybė yra tai, kas iš tikrųjų yra, o vertinimai pripina daugybę sudėtingų peripetijų ir konstrukcijų: kas vienam yra gerai, kitam blogai..
  Pozityvumas yra harmonija. Kai iš tiesų elgiamės ir galvojame pozityviai, tuomet esame laimingi. Negatyvūs įvykiai vyksta tuomet, kai “išlyginame“ savo negatyvius aspektus (kurie dažnai yra pasąmonėje). Todėl liga, dvasinė krizė, santykių krizė, nelaimingi atsitikimai mus priverčia suvokti tikrąsias vertybes. Dėl to ir pastebėta, kad kritinėse situacijose žmonės mokosi greičiau..
  lyja, tu visiškai teisi, sakydama, kad tai daug pastangų reikalaujantis dalykas. Kiekvienas ateiname iki tam tikro suvokimo savo keliu ir savo laiku, juk visi esame skirtingi: variantų virš 6 milijardų, o Tiesa viena 😉 ..

  P.S. Visus su pirmuoju sniegu!! 😀

  Patinka

 4. Atgalinis pranešimas: Dualumo labirintai – ruvi

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s